Jesteś tutaj

Tesco rozstrzygnęło program „Decydujesz, pomagamy”

Ogłoszono zwycięzców V edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”. Tesco wraz z Fundacją Tesco wesprze 375 najciekawszych inicjatyw społecznych. Od 2016 r., w ciągu pięciu edycji programu sieć handlowa wsparła aż 1190 projektów społecznych, które przyniosły korzystne zmiany w naszym najbliższym otoczeniu.

Program „Decydujesz, pomagamy” wspiera aktywnych mieszkańców, instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe w działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Od IV edycji programu wsparcie finansowe zostaje zapewnione wszystkim organizacjom, które dostaną się do etapu głosowania. W każdym z mikroregionów przyznawane są granty w wysokości 5 000, 3 000 lub 1 000 zł.

Podczas V edycji programu klienci sklepów Tesco oddali łącznie 5 504 568 głosów na projekty społeczne. Najwięcej żetonów do urn wrzucili mieszkańcy województwa mazowieckiego, oddając 904 421 głosów na projekty w swoim regionie.

Od 2016 r. odbyło się pięć edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu trzech lat Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło 1190 projektów społecznych, które w otwartym głosowaniu, wybrali klienci sklepów – oddając w sumie aż  26 746 271 głosów.  Łącznie do aktywnych mieszkańców trafiło 4,45 mln zł na realizację lokalnych inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia. W kwietniu tego roku ruszy kolejna – VI edycja programu.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Od 21 stycznia do 17 lutego br. wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne w swoim regionie, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. W V edycji programu organizowanego przez Tesco 375 organizacji społecznych otrzyma granty na realizację lokalnych projektów.

Od 10 lutego, robiąc zakupy w sklepach Tesco, możemy poprosić o wydanie reszty w Szczęśliwych Dukatach. Środki finansowe ze sprzedaży Szczęśliwych Dukatów zostaną przekazane Fundacji TVN na leczenie i rehabilitację dzieci będących podopiecznymi Fundacji. Tesco, z prawie 460 placówkami na terenie całej Polski, jest największą siecią detaliczną biorącą udział w tej akcji.

X