Jesteś tutaj

Tesco sprzedaje część sklepów

Sieć Tesco sprzedaje 5 swoich hipermarketów. Nowe właściciela będą miały placówki w Wrocławiu, Warszawie, Lublinie, Gdańsku oraz Krakowie. Ponadto zdecydowano o likwidacji marketu sieci w Gliwicach.

Tesco po raz kolejny w tym roku informuje o zmniejszeniu liczby swoich placówek w Polsce. W styczniu br. brytyjska sieć poinformowała o planach zamknięcia 32 nierentownych sklepów. Tłumacząc, że jest to część planu zmniejszania kosztów operacyjnych i poprawy konkurencyjności i zyskowności polskiego biznesu. Następnie w maju rozszerzono listę sklepów, które zostaną zlikwidowane, o cztery kolejne markety ( w Nowym Sączu, Rudzie Śląskiej, Starogardzie Gdańskim i Olsztynie). Zdecydowano wówczas również o zamknięciu jednego z centrów dystrybucji, w Komornikach koło Poznania.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Wędrówki Nordic Walking, Cykl Warsztatów Rękodzielniczych czy Szkolenia dla osób 40+ z pisania blogów – w ciągu 3 lat trwania programu „Decydujesz, pomagamy” Tesco Polska wsparło aż 1190 projektów społecznych. Każdy z nich był realnym wsparciem dla mieszkańców naszego kraju. Od 1 kwietnia aktywni mieszkańcy mają ponowną szansę na zdobycie jednego z 375 grantów – ruszyła VI edycja programu.

W Tesco można zapłacić rachunki razem z innymi zakupami. Wystarczy w kasie oznaczonej znakiem „Wygodne Rachunki” podać rachunek kasjerowi. Obsługa płatności trwa tylko kilka sekund.

X