Jesteś tutaj

Tesco sprzedaje część sklepów

Sieć Tesco sprzedaje 5 swoich hipermarketów. Nowe właściciela będą miały placówki w Wrocławiu, Warszawie, Lublinie, Gdańsku oraz Krakowie. Ponadto zdecydowano o likwidacji marketu sieci w Gliwicach.

Tesco po raz kolejny w tym roku informuje o zmniejszeniu liczby swoich placówek w Polsce. W styczniu br. brytyjska sieć poinformowała o planach zamknięcia 32 nierentownych sklepów. Tłumacząc, że jest to część planu zmniejszania kosztów operacyjnych i poprawy konkurencyjności i zyskowności polskiego biznesu. Następnie w maju rozszerzono listę sklepów, które zostaną zlikwidowane, o cztery kolejne markety ( w Nowym Sączu, Rudzie Śląskiej, Starogardzie Gdańskim i Olsztynie). Zdecydowano wówczas również o zamknięciu jednego z centrów dystrybucji, w Komornikach koło Poznania.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W warszawskim Centrum Handlowym Gocław, w sobotę 9 grudnia miało miejsce charytatywne wydarzenie, w które włączyły się polskie gwiazdy: Paulina Krupińska, Mateusz Gessler, Kamila Szczawińska, Karolina Malinowska, Natalia Siwiec i Agnieszka Kaczorowska. Świąteczna Akcja Charytatywna miała na celu wesprzeć Fundację Tesco. Spotkanie poprowadziła Agnieszka Jastrzębska.

5 lutego 2015 r. Tesco wystartuje z nową akcją, która może okazać się prawdziwą gratką dla fanów Gwiezdnych Wojen i maskotek Angry Birds. Sieć rozpoczyna program „Zbieraj znaczki i leć po Angry Birds Star Wars”. Klienci będą mogli kupić limitowaną serię maskotek Angry Birds z 70% rabatem.

X