Jesteś tutaj

Tesco wraz z klientami przekazało ponad 100 tys. kg żywności potrzebującym

Święta to wyjątkowy czas, czas w którym poza gorączkowymi przygotowaniami i spotkaniami w rodzinnym gronie, możemy pomóc potrzebującym. Podczas tegorocznej zbiórki żywności  trwającej od  4 do 6 grudnia, w 219 sklepach Tesco klienci zebrali ponad 86 tys. kg żywności! Wzorem lat ubiegłych firma postanowiła także pomóc przekazując dodatkowe 20% zebranych produktów, co ostatecznie dało aż 103 238 kg jedzenia, czyli  ponad 250 tysięcy świątecznych posiłków. Zebrane artykuły trafią do potrzebujących w całej Polsce: rodzin wielodzietnych, dzieci, osób chorych, starszych, samotnych, niepełnosprawnych i bezdomnych.

Organizatorem zbiórki jest Federacja Polskich Banków Żywności, z którą Tesco Polska współpracuje już od 15 lat. Poza regularnie organizowanymi zbiórkami żywności, w ramach których przekazujemy dla potrzebujących ponad 170 ton żywności rocznie,  Tesco przekazuje własne nadwyżki produktów żywnościowych bezpośrednio do regionalnych Banków Żywności. Od października 2013 roku, kiedy rozpoczęto współpracę, do Banków Żywności trafiło ponad 1400 ton produktów spożywczych. Przekazana przez Tesco żywność wystarczyła do przygotowania 3,5 miliona posiłków.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Klienci Tesco już od stycznia minionego roku korzystają z mobilnej wersji strony internetowej Ezakupy, jednak firma widząc rosnące zainteresowanie wśród użytkowników technologii mobilnych, wprowadziła dedykowaną aplikację na smartfony. Rozwiązanie dostępne jest dla telefonów z popularnym systemem Android.

Fundacja Tesco Dzieciom i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zawiązały partnerstwo strategiczne. Organizacje podpisały porozumienie w ramach którego zobowiązały się do wspólnego inicjowania i wspierania działań mających na celu pomoc dzieciom i młodzieży w obszarach pomocy społecznej, edukacji i ochrony zdrowia. Pomocą zostanie objętych ponad tysiąc dzieci rocznie.

X