Jesteś tutaj

Tesco zmienia oznaczenia produktów

Chcąc ograniczyć liczbę marnowanej żywności brytyjska sieć Tesco rezygnuje z napisu „najlepiej spożyć przed:”. Oznaczenie to zniknie z opakowań owoców oraz warzyw, ponieważ często jest mylnie interpretowane przez klientów.

Zmiana na opakowaniach dotyczy 70 pozycji asortymentowych z kategorii owoców i warzyw. Napis „najlepiej spożyć przed:” zniknie z etykiet m.in.: jabłek, pomidorów, cytryn czy ziemniaków. Planowane zmiany dotyczą tylko rynku brytyjskiego.

Tesco podjęło decyzję o zmianie opakowań ze względu na mylną interpretację części klientów. Fraza „najlepiej spożyć przed:” mylona jest z „zdatny do spożycia do:”. Pierwsza oznacza, że produkt nadaje się do spożycia po terminie określonym na opakowaniu, natomiast w przypadku drugiego data określa termin, po którym nie należy jeść produktu.

Źródło: Business Insider

Kategoria: 

Podobne artykuły

Wędrówki Nordic Walking, Cykl Warsztatów Rękodzielniczych czy Szkolenia dla osób 40+ z pisania blogów – w ciągu 3 lat trwania programu „Decydujesz, pomagamy” Tesco Polska wsparło aż 1190 projektów społecznych. Każdy z nich był realnym wsparciem dla mieszkańców naszego kraju. Od 1 kwietnia aktywni mieszkańcy mają ponowną szansę na zdobycie jednego z 375 grantów – ruszyła VI edycja programu.

Tesco rozszerza listę sklepów, które zostaną zlikwidowane. Na początku roku brytyjska sieć poinformowała o planowanym zamknięciu 32 marketów. Teraz liczba ta została powiększona o kolejne cztery placówki oraz centrum dystrybucyjne.

X