Jesteś tutaj

Ubezpieczenie należności lekiem na zatory płatnicze

W styczniu 2018 r. Indeks Należności Przedsiębiorstw (INP) wzrósł – osiągając najwyższą wartość w historii badania Krajowego Rejestru Długów . Nasiliły się wyraźnie zatory płatnicze, zwiększył się odsetek niezapłaconych należności w portfelach przedsiębiorców, a także koszty ponoszone na skutek opóźnień w płatnościach.

Przeciętny okres przeterminowania należności nadal wynosi 3 miesiące, a ponad 15% badanych przedsiębiorstw posiada średnio w portfelu ponad 50% nieuregulowanych płatności. Wpływa to bezpośrednio na zdolność opłacania własnych zobowiązań oraz na obniżenie zdolności inwestycyjnych firm. Dlatego warto zainteresować się kompleksowym ubezpieczaniem obrotów handlowych i zabezpieczać krajowe należności. Może się okazać, że to nakład niższy niż koszty opóźnionych płatności, które obecnie wynoszą przeciętnie 6,1% ogółu kosztów przedsiębiorstw.

Według danych Krajowego Rejestru Długów aż 15% przedsiębiorstw ponosi koszty opóźnień w płatnościach na poziomie 10-19% ogółu kosztów, rośnie też odsetek firm, gdzie poziom ten przekracza 30%.

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Tesco było współgospodarzem międzynarodowej  konferencji „Przeciwdziałanie marnowaniu żywności 2015 – od teorii do praktyki”, która odbyła się dziś w czeskiej Pradze. Celem spotkania była wymiana doświadczeń z zakresu walki z marnowaniem produktów żywnościowych, co jest jednym z ważniejszych wyzwań jakie stoją przed sieciami handlowymi, ale i społeczeństwami na całym świecie. W konferencji wzięli udział przedstawiciele czeskiego rządu, delegaci  Banków Żywności z Europy Środkowej oraz eksperci z zakresu przeciwdziałania marnowaniu żywności.

Ponad 100 mkw. zaaranżowano z myślą o najmłodszych gościach największego centrum handlowego w Bielsku-Białej. Galeria SFERA zainaugurowała nową przestrzeń dla najmłodszych zlokalizowaną w strefie restauracyjnej Galerii Sfera II – Kolorowy Ogród.

X