Jesteś tutaj

UOKiK: koncentracja BP i Tomsol

Sieć stacji paliw BP złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie zgody na przejęcie części mienia sieci Tomsol mającej swoją siedzibę w Koszalinie. Postępowanie jest w toku.

Koncentracja, której dotyczy zgłaszany zamiar, polega na nabyciu przez spółkę BP Europa SE z siedzibą w Hamburgu (Niemcy) części mienia przedsiębiorcy TOMSOL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Koszalinie w drodze zawarcia umów sprzedaży nieruchomości zabudowanych stacjami paliw – czytamy w opisie koncentracji.

Rzecznik prasowy BP w Polsce, Magdalena Kandefer-Kańtoch poinformowała, że wniosek do UOKiK dotyczy jednej stacji Tomsol w Trawicy. Wcześniej BP kupiło 3 stacje Tomsol.

Źródło: UOKiK, money.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

Dnia 22 marca 2019 r. rozpoczęła działalność nowa stacja BP Trakt w Gdańsku. Obecnie sieć BP liczy 552 stacje, w tym 242 stacje partnerskie i blisko 50 lokalizacji przy autostradach i drogach ekspresowych.

UOKiK skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie nabycia przez BP Europa części mienia spółki Tomsol. W tej sprawie istnieje ryzyko ograniczenia konkurencji.

X