Jesteś tutaj

UOKiK: koncentracja BP i Tomsol

UOKiK: koncentracja BP i Tomsol

Sieć stacji paliw BP złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie zgody na przejęcie części mienia sieci Tomsol mającej swoją siedzibę w Koszalinie. Postępowanie jest w toku.

Koncentracja, której dotyczy zgłaszany zamiar, polega na nabyciu przez spółkę BP Europa SE z siedzibą w Hamburgu (Niemcy) części mienia przedsiębiorcy TOMSOL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Koszalinie w drodze zawarcia umów sprzedaży nieruchomości zabudowanych stacjami paliw – czytamy w opisie koncentracji.

Rzecznik prasowy BP w Polsce, Magdalena Kandefer-Kańtoch poinformowała, że wniosek do UOKiK dotyczy jednej stacji Tomsol w Trawicy. Wcześniej BP kupiło 3 stacje Tomsol.

Źródło: UOKiK, money.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

Grupa Chorten podpisała 25. umowę dotyczącą współpracy ze stacją benzynową, na której funkcjonuje także sklep. Nowym partnerem jest firma Petrodom – operator rynku paliw z województwa lubelskiego. Stacja działa w Białej Podlaskiej.

6 czerwca 2018 r. ruszyła specjalna promocja dla użytkowników kart PAYBACK, w ramach której za zakupy na stacjach paliwowych BP oraz w marketach Kaufland będzie można otrzymać rabaty na paliwo oraz pakiety punktów promocyjnych PAYBACK. Akcja jest realizowana na 536 stacjach BP oraz w 206 sklepach Kaufland na terenie całego kraju.

X