Jesteś tutaj

W Krakowie rozszerzą nocną prohibicję?

Na terenie Starego Miasta ma zacząć obowiązywać nocne ograniczenie sprzedaży alkoholu. Dzielnice sąsiadujące z centrum miasta obawiają się, że nocny handel alkoholem przeniesie się do nich. Niektórzy radni dzielnicowi już zapowiedzieli złożenie projektu uchwały wprowadzającej nocną prohibicję.

Uchwałę wprowadzającą ograniczenie, w godzinach między 22 a 6, na terenie Starego Miasta przyjęto 12 września br. Ma ona zacząć obowiązywać 26 grudnia. Radni z sąsiadujących dzielnic obawiają się, że osoby chcące kupić nocą alkohol przeniosą się gdzie indziej.

Radni Grzegórzek i Krowodrzy już zapowiedzieli, że przygotowują uchwały ograniczające sprzedaż alkoholu na terenie swoich dzielnic. W innych częściach Krakowa, sąsiadujących ze Starym Miastem, zapowiedziano monitorowanie sytuacji. Jeśli mieszkańcy będą zgłaszali hałas i zakłócenia porządku, wówczas lokalne władze zareagują.

Źródło: Dziennik Polski

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Gdy w marcu br. wprowadzono ograniczenie handlu w niedziele media często informowały o sposobach detalistów na obejście zakazu. Sieci handlowe otwierały swoje punkty na dworcach oraz stacjach benzynowych. Całe galerie handlowe przekształcały się w dworce, by wszystkie placówki handlowe mogły być w nich otwarte. Teraz podobna sytuacja dotyczy nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu.

Sklepy i stacje benzynowe w Olsztynie nie będą mogły sprzedawać alkoholu od godz. 22 do 6 rano. Uchwałę w tej sprawie przyjęła Rada Miasta. Podobną decyzję podjęli w ubiegłym tygodniu również radni z Katowic.

X