Jesteś tutaj

W Tomaszowie Mazowieckim chcą wprowadzić nocną prohibicję

Radni z Tomaszowa Mazowieckiego będą głosowali nad wprowadzeniem nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu. Do biura Rady Miejskiej wpłynął wniosek w tej sprawie. Będzie on rozpatrywany podczas sesji jeszcze w sierpniu.

Projekt uchwały w sprawie nocnej prohibicji w Tomaszowie Mazowieckiem wpłynął do biura Rady Miejskiej pod koniec lipca. Podpisało się pod nim dziewięciu radnych. Projekt zakłada ograniczenie sprzedaży alkoholu w sklepach w godzinach od 22 do 6, na terenie całego miasta. Argumentacja składających wniosek okazuje się podobna, jak w innych tego typu przypadkach i dotyczy ograniczenia zakłócania porządku na terenie miasta.

Źródło: tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl

Foto: shutterstock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Gdy w marcu br. wprowadzono ograniczenie handlu w niedziele media często informowały o sposobach detalistów na obejście zakazu. Sieci handlowe otwierały swoje punkty na dworcach oraz stacjach benzynowych. Całe galerie handlowe przekształcały się w dworce, by wszystkie placówki handlowe mogły być w nich otwarte. Teraz podobna sytuacja dotyczy nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu.

Sklepy i stacje benzynowe w Olsztynie nie będą mogły sprzedawać alkoholu od godz. 22 do 6 rano. Uchwałę w tej sprawie przyjęła Rada Miasta. Podobną decyzję podjęli w ubiegłym tygodniu również radni z Katowic.

X

Przeczytaj również