Jesteś tutaj

Wars Sawa Junior zmienia właściciela

Grupa Atrium, będąca właścicielem, zarządcą i deweloperem centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, nabyła za kwotę 301,5 mln euro centrum handlowe Wars Sawa Junior. Finalizacja transakcji przewidywana jest na IV kwartał br.

Atrium nabyło obiekt od firmy PFCEE, będącej funduszem zarządzanym przez CBRE Global Investors. Wars Sawa Junior oferuje 26 tys. mkw. powierzchni najmu i 11 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz magazynowej. W wyniku finalizacji transakcji spółka będzie posiadała w Warszawie 4 centra handlowe o łącznej powierzchni najmu ok. 550 tys. mkw.

– Obiekt Wars Sawa Junior jest jednym z najbardziej znanych i najlepiej zlokalizowanych obiektów handlowych w warszawskim śródmieściu, a także posiadającym największą liczbę odwiedzających, co czyni go znakomitym uzupełnieniem naszego polskiego portfela – mówi Liad Barzilai, Grupy Atrium.

Źródło: money.pl

Foto: Atrium

Kategoria: 

Podobne artykuły

Atrium European Real Estate Limited ogłosiło sfinalizowanie transakcji nabycia kompleksu handlowego Wars Sawa Junior w Warszawie za kwotę 301,5 mln euro. W efekcie tego przejęcia, w Polsce i Czechach skoncentrowane jest 84% portfela spółki, w tym 4 prestiżowe centra handlowe w Warszawie oraz 2 obiekty w Pradze.

Grupa Atrium realizuje wart blisko 300 mln euro projekt zmian w trzech warszawskich centrach handlowych Atrium Targówek, Atrium Reduta i Atrium Promenada. Kolejny etap modernizacji centrum handlowego Atrium Promenada zakończył się w tym miesiącu. – Polska jest dla nas kluczowym krajem, w którym planujemy skupić większość naszych inwestycji. To dynamicznie rozwijający się rynek, na którym obserwujemy tak ważny w naszej branży wzrost siły nabywczej pieniądza – podkreśla Liad Barzilai, prezes zarządu Grupy Atrium.

X

Przeczytaj również