Jesteś tutaj

Wrocław ogranicza nocną sprzedaż alkoholu

Wrocławscy radni miejscy zdecydowali, że na obszarze Starego Miasta w godzinach między 22 a 6 rano nie będzie można sprzedawać alkoholu. Uchwała została przyjęta mimo, że większość mieszkańców była przeciwna takiemu rozwiązaniu.

Z badań przeprowadzanych na zlecenie urzędu miasta, 65,3% mieszkańców miasta było przeciwnych ograniczeniu sprzedaży alkoholu w sklepach. Niemal 20% ankietowanych uznało, że można wprowadzić takie rozwiązanie na wybranym obszarze miasta. Mimo takich wyników prezydent miasta zdecydował się wnieść projekt pod obrady. Za ograniczeniem sprzedaży alkoholu opowiedziało się 24 radnych, przeciwko było 4, wstrzymało się 3. Nocna prohibicja ma obowiązywać na terenie Starego Miasta, czyli w obrębie od fosy miejskiej, al. Słowackiego, mostu Pokoju, ul. Wyszyńskiego, ul. Sienkiewicza, pl. Bema, Odry na odcinku od pl. Bema do mostu Sikorskiego.

Źródło: wroclaw.wyborcza.pl

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Gdy w marcu br. wprowadzono ograniczenie handlu w niedziele media często informowały o sposobach detalistów na obejście zakazu. Sieci handlowe otwierały swoje punkty na dworcach oraz stacjach benzynowych. Całe galerie handlowe przekształcały się w dworce, by wszystkie placówki handlowe mogły być w nich otwarte. Teraz podobna sytuacja dotyczy nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu.

Sklepy i stacje benzynowe w Olsztynie nie będą mogły sprzedawać alkoholu od godz. 22 do 6 rano. Uchwałę w tej sprawie przyjęła Rada Miasta. Podobną decyzję podjęli w ubiegłym tygodniu również radni z Katowic.

X