Jesteś tutaj

Wrocław ogranicza nocną sprzedaż alkoholu

Wrocławscy radni miejscy zdecydowali, że na obszarze Starego Miasta w godzinach między 22 a 6 rano nie będzie można sprzedawać alkoholu. Uchwała została przyjęta mimo, że większość mieszkańców była przeciwna takiemu rozwiązaniu.

Z badań przeprowadzanych na zlecenie urzędu miasta, 65,3% mieszkańców miasta było przeciwnych ograniczeniu sprzedaży alkoholu w sklepach. Niemal 20% ankietowanych uznało, że można wprowadzić takie rozwiązanie na wybranym obszarze miasta. Mimo takich wyników prezydent miasta zdecydował się wnieść projekt pod obrady. Za ograniczeniem sprzedaży alkoholu opowiedziało się 24 radnych, przeciwko było 4, wstrzymało się 3. Nocna prohibicja ma obowiązywać na terenie Starego Miasta, czyli w obrębie od fosy miejskiej, al. Słowackiego, mostu Pokoju, ul. Wyszyńskiego, ul. Sienkiewicza, pl. Bema, Odry na odcinku od pl. Bema do mostu Sikorskiego.

Źródło: wroclaw.wyborcza.pl

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Do Urzędu Miasta w Ciechanowie trafił projekt uchwały wprowadzający ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach między 23 a 6. Jeszcze w sierpniu ma on trafić pod głosowanie Rady Miasta.

W obrębie Starego Miasta funkcjonuje nocny zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach. Radni dzielnicowi chcieli pójść o krok dalej i zamierzali ograniczyć liczbę placówek handlujących alkoholem. Nie zgodziła się na to Rada Miasta.

X