Jesteś tutaj

Wzrost cen kurcząt

Według MRiRW przeciętna cena skupu kurcząt średnio w grudniu 2019 r.  wzrosła o 0,5% rok do roku, pierwszy raz od maja 2019 r. Wzrost, w warunkach zwiększającej się produkcji w kraju i niższych kosztów pasz (spadek cen zbóż), prawdopodobnie nie byłby możliwy gdyby nie istotne podwyżki cen trzody chlewnej. Oddziaływały one w kierunku większego spożycia drobiu w Polsce i na rynkach eksportowych. Przeciętna cena skupu żywca wieprzowego w Polsce wg MRiRW w grudniu 2019 r. zwiększyła się o 51% rok do roku.

Źródło: Agro Nawigator PKO Banku Polskiego

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Od 2016 r. do połowy br. średnia cena kurczaka promowanego w sieciach handlowych prawie się nie zmieniła, pomimo ruchów w górę i w dół. Nastąpił jedynie niewielki spadek na poziomie 0,6%. Większą różnicę odnotowano w przypadku indyka.

Eksperci Credit Agricole podtrzymują swój scenariusz, zgodnie z którym silny wzrost światowych cen wieprzowiny ze względu na znaczące straty pogłowiu świń w Azji Południowo-Wschodniej będzie oddziaływał w kierunku zwiększenia światowego popytu na inne gatunki mięsa, w szczególności drób.

X