Jesteś tutaj

Z Tesco znikają wózki

W jednym z warszawskich marketów sieci Tesco mają problem z wózkami. Klienci sąsiadującego osiedla po zakupach odstawiają wózki sklepowe dopiero pod budynkami, w których mieszkają. Sieć znalazła jednak sposób na zmianę nawyków części klientów.

Sprawa dotyczy Tesco przy ul. Górczewskiej w Warszawie. Część osób robiących zakupy w sklepie, położonym przy blokach mieszkalnych, odprowadza wózki sklepowe niemal pod same klatki schodowe. Wózków nie ma jednak kto odprowadzić z powrotem do sklepu.

Dotychczas radzono sobie z tym wysyłając pracowników na obchody po osiedlach, w celu zebrania wózków. Teraz sieć ostrzega swoich klientów przed konsekwencjami takiego zachowania. Wyprowadzenie wózków za teren sklepu jest kradzieżą, zgodnie z art. 278 § 1 KK.

Źródło: finanse.wp.pl

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

W trakcie listopadowej, Świątecznej Zbiórki Żywności, klienci Tesco podarowali potrzebującym 84 tony żywności. Ale ich szczodrość była ważna także z innego powodu - Tesco zobowiązało się bowiem przekazać dodatkowe 20% zebranych produktów Federacji Polskich Banków Żywności. W sumie Tesco przekazało 17 ton produktów do ponad 30 lokalnych Banków Żywności.

15 Banków Żywności odbiera owoce, warzywa i pieczywo z 22 sklepów Tesco i przekazuje potrzebującym. Tesco przekazało już Bankom Żywności na cele charytatywne ponad 100 000 kg pełnowartościowych produktów spożywczych.

X