Jesteś tutaj

Z Tesco znikają wózki

W jednym z warszawskich marketów sieci Tesco mają problem z wózkami. Klienci sąsiadującego osiedla po zakupach odstawiają wózki sklepowe dopiero pod budynkami, w których mieszkają. Sieć znalazła jednak sposób na zmianę nawyków części klientów.

Sprawa dotyczy Tesco przy ul. Górczewskiej w Warszawie. Część osób robiących zakupy w sklepie, położonym przy blokach mieszkalnych, odprowadza wózki sklepowe niemal pod same klatki schodowe. Wózków nie ma jednak kto odprowadzić z powrotem do sklepu.

Dotychczas radzono sobie z tym wysyłając pracowników na obchody po osiedlach, w celu zebrania wózków. Teraz sieć ostrzega swoich klientów przed konsekwencjami takiego zachowania. Wyprowadzenie wózków za teren sklepu jest kradzieżą, zgodnie z art. 278 § 1 KK.

Źródło: finanse.wp.pl

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Tesco poinformowało o planach zamknięcia 32 nierentownych sklepów. To część planu zmniejszania kosztów operacyjnych i poprawy konkurencyjności i zyskowności polskiego biznesu.

Centra Dystrybucji Tesco w Polsce otrzymały certyfikat ISO 45001 – System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. Dokument ten potwierdza przestrzeganie najwyższych standardów w tym zakresie oraz stałe podnoszenie standardów jakości pracy.

X