Jesteś tutaj

Zielona Galeria Solna z pszczołami

Galeria Solna w Inowrocławiu, jako pierwsze centrum handlowe w regionie kujawsko-pomorskim, udostępniła swoim klientom ogród sensoryczny oraz pasiekę z ulami w ramach nowo utworzonej ekostrefy „Zielony Zakątek”. Należąca do EPP galeria wpisała się tym samym w globalny, ekologiczny trend tworzenia miejskich ogrodów społecznych i zwiększania populacji pszczół miodnych.

„Zielony Zakątek” został utworzony na początku maja we współpracy z lokalnymi projektantami. Na dawniej nieużytkowanych przestrzeniach powstał ogród sensoryczny oraz pasieka złożona z trzech uli, w których mieszka ponad 150 tysięcy pszczół. „Zielony Zakątek” to także miejsce, gdzie odbywają się wydarzenia w ramach aktywnej edukacji ekologicznej. W ubiegłą sobotę, z okazji Dnia Dziecka, przeprowadzono tam zajęcia przyrodnicze dla najmłodszych prowadzone przez doświadczonego pszczelarza oraz ogrodników.

Należąca do EPP Galeria Solna, o łącznej powierzchni najmu blisko 24 tys. mkw. dysponuje rozbudowaną ofertą handlową. Na terenie centrum znajduje się m.in. hipermarket Tesco. Galeria Solna położona w uzdrowiskowej części Inowrocławia oprócz uli posiada także budki lęgowe dla ptaków oraz poidła dla motyli. Dla zmotoryzowanych klientów dostępnych jest 931 miejsc parkingowych. Doskonałą dostępność obiektu zapewnia dwupasmowa ulica Wojska Polskiego oraz przebiegająca wokół terenu inwestycji ścieżka rowerowa.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Carrefour Polska otworzył 15 „Pszczelich Hoteli” na 5 dachach swoich sklepów w Warszawie. 

Już po raz kolejny lodziarnie firmowe Grycan – Lody od pokoleń przygotowały specjalną promocję z okazji Dnia Dziecka. W dniach 31.05 i 1.06 każda kulka lodów w wafelku lub papierowym kubeczku sprzedawana będzie w specjalnej cenie - 1 zł.

X