Jesteś tutaj

Będą nowe przepisy dotyczące swobody działalności gospodarczej

1 lutego w godzinach późnowieczornych Senat przegłosował ustawę o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Nowa ustawa wprowadzi zasadę, aby wszystkie projekty aktów normatywnych dotyczące praw i obowiązków majątkowych przedsiębiorców oraz ich praw i obowiązków wobec organów administracji publicznej były badane pod kątem ich wpływu na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, a wyniki tych badań obowiązkowo znajdowały się w uzasadnieniu do projektu aktu normatywnego. Autorem projektu ustawy jest prezydent Andrzej Duda. Nowe przepisy wejdą w życie po 14. dniach od ich ogłoszenia. 

 

źródło: PAP/ Poradnik Handlowca

Kategoria: 

Podobne artykuły

W Restauracji Pino Garden w Krakowie odbyły się warsztaty Grillowania, które poprowadził znany z programu MasterChef® Mikołaj Rey. Uczestnikami warsztatów byli zwycięzcy loterii „Grilluj z Mila”, która trwała od 26.04 do 16.05 w sklepach sieci supermarketów Mila.

Targi i Konferencja Producentów Marek Własnych Private Label Middle Europe (PLME) to jedna z nielicznych w Europie międzynarodowych platform biznesowych dla przemysłu marek własnych, miejsce spotkań producentów, odbiorców hurtowych i najważniejszych sieci handlowych z całego Starego Kontynentu.

X

Przeczytaj również