Jesteś tutaj

Będą nowe przepisy dotyczące swobody działalności gospodarczej

1 lutego w godzinach późnowieczornych Senat przegłosował ustawę o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Nowa ustawa wprowadzi zasadę, aby wszystkie projekty aktów normatywnych dotyczące praw i obowiązków majątkowych przedsiębiorców oraz ich praw i obowiązków wobec organów administracji publicznej były badane pod kątem ich wpływu na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, a wyniki tych badań obowiązkowo znajdowały się w uzasadnieniu do projektu aktu normatywnego. Autorem projektu ustawy jest prezydent Andrzej Duda. Nowe przepisy wejdą w życie po 14. dniach od ich ogłoszenia. 

 

źródło: PAP/ Poradnik Handlowca

Kategoria: 

Podobne artykuły

Rzecznik rządu, Rafał Bochenek poinformował, że stanowisko rządu w sprawie zakazu handlu w niedziele do opinii publicznej zostanie podane 16 marca na Komitecie Stałym Rady Ministrów. Rzecznik dodał również, że „zrąb stanowiska jest już gotowy”. 

Blisko 80% przedsiębiorców nie było w ubiegłym roku na zwolnieniu lekarskim. Takie są wyniki badania przeprowadzonego przez Dom Badawczy Maison na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

X

Przeczytaj również