Jesteś tutaj

Będą nowe przepisy dotyczące swobody działalności gospodarczej

1 lutego w godzinach późnowieczornych Senat przegłosował ustawę o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Nowa ustawa wprowadzi zasadę, aby wszystkie projekty aktów normatywnych dotyczące praw i obowiązków majątkowych przedsiębiorców oraz ich praw i obowiązków wobec organów administracji publicznej były badane pod kątem ich wpływu na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, a wyniki tych badań obowiązkowo znajdowały się w uzasadnieniu do projektu aktu normatywnego. Autorem projektu ustawy jest prezydent Andrzej Duda. Nowe przepisy wejdą w życie po 14. dniach od ich ogłoszenia. 

 

źródło: PAP/ Poradnik Handlowca

Kategoria: 

Podobne artykuły

W Niemczech zatrzymano Polaka podejrzanego o zabójstwo, serię napadów na supermarkety i rabunki. Dziennik „Bild” nazwała mężczyznę jednym z najniebezpieczniejszych bandytów w Niemczech. Gazeta podaje, że zatrzymany, to pochodzący z południowej Polski 42-letni Marek K.

„Ściema” to najnowsza książka Piotra Bojarskiego, dziennikarza Gazety Wyborczej. – Inspiracją do powstania książki były niewyjaśnione zabójstwa poznaniaków m.in. Wojciecha Cieślewicza czy Piotra Majchrzaka – mówił Piotr Bojarski.

X