Jesteś tutaj

Będą poprawki w projekcie o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności

Komisje senackie, które miały zająć się poprawkami w projekcie o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności zawiesiły prace w tej sprawie do drugiej połowy kwietnia. Poprawki do projekt wniosło Ministerstwo Środowiska. Projekt zakłada, że sklepy o powierzchni powyżej 250 mkw. będą musiały płacić 10 gr za każdy kilogram odpadów żywnościowych. Kwoty te miałyby wesprzeć organizacje pozarządowe, które przekazują jedzenie potrzebującym. Poprawki MŚ dotyczyć mają doprecyzowania, „ co jest jeszcze żywnością” a co już odpadem”.

Źródło: PAP

Foto: pixabay.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Temat marnowania żywności jest w ostatnim czasie szeroko omawiany publicznie i w mediach. Dlaczego nagle ta problematyka stała się taka ważna i pilna? Czyżby ludzi ruszyły wyrzuty sumienia, że wciąż problem głodu na Ziemi nie został rozwiązany? Czy może zdali sobie sprawę, że jako społeczeństwo nie stać ich na wyrzucanie takich ilości jedzenia?

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże kolejne 10 mln zł Bankom Żywności na lepsze przechowywanie i rozdzielanie żywności pozyskanej dla osób potrzebujących wsparcia. 8 października br. rozpocznie się przyjmowanie nowych wniosków w programie, z którego dotychczas skorzystało 14 Banków Żywności otrzymując w sumie ponad 4 mln zł dotacji.

X