Jesteś tutaj

Ceny detaliczne owoców i warzyw w tym sezonie będą niższe niż w poprzednim

Ceny detaliczne owoców i warzyw w tym sezonie będą niższe niż w poprzednim - wynika z raportu sektorowego Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywieniowej.

"Ceny detaliczne warzyw w sezonie 2014/15 będą niższe niż w sezonie poprzednim, co spowoduje wzrost ich spożycia. W wyniku spodziewanego spadku cen jabłek niższe mogą być również średnie ceny detaliczne owoców. Niewielki będzie wzrost cen detalicznych przetworów owocowych i warzywnych" - napisano w raporcie.

Źródło: PAP

Kategoria: 

Podobne artykuły

Warzywo, owoc i sok już po raz piąty staną się głównymi bohaterami edukacyjnej akcji pt. „5 porcji warzyw, owoców lub soku”. Program realizowany jest przez Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków, które do współpracy zaprosiło również niezależnych ekspertów z dziedziny żywienia. Akcja od lat cieszy się dużym powodzeniem, a jej celem jest budowanie prawidłowych postaw żywieniowych wśród Polaków. 

Według danych Eurostatu z Polski do USA w okresie lipiec 2018- marzec 2019 wyeksportowano 18 tys. t mrożonek warzywnych (+13,6% rok do roku), tj. o 86% więcej w relacji do sezonu 2015/2016. Dodatkowo wzrosła istotnie sprzedaż do Kanady – w analogicznym okresie 2,1- krotnie, do 7,8 tys. t.

X