Jesteś tutaj

GUS: Ceny towarów w lutym 2019 r.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lutym 2019 r., w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 0,4% (w tym usług – o 0,6%, i towarów – o 0,2%). W porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku, ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 1,2% (w tym usług – o 2,3% i towarów – o 0,9%) – informuje Główny Urząd Statystyczny.

W lutym br. w porównaniu z poprzednim miesiącem największy wpływ na wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem miały wyższe ceny żywności (o 0,9%).

W porównaniu z miesiącem analogicznym poprzedniego roku wyższe ceny żywności (o 2,2%) podniosły wskaźnik odpowiednio o 0,50 p. proc. W lutym 2019 r. największy wpływ na wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem miały wyższe ceny warzyw, które podwyższyły ten wskaźnik o 0,15 p. proc.

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Według danych opublikowanych przez GUS w grudniu 2017 r. stopa bezrobocia wyniosła 6,6 proc. i wzrosła o 0,1 proc. w stosunku do listopada. Teraz GUS podał dane za styczeń br. Drugi miesiąc z rzędu odnotowano wzrost bezrobocia.

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące koniunktury gospodarczej w kraju w maju 2018 r. Lepsze wskaźniki odnotowano w przypadku handlu hurtowego niż detalicznego.

X