Jesteś tutaj

Kampania: Sezon na owoce i warzywa. Polska smakuje

Ministerstwo Rolnictwa przeprowadzi kampanię promocyjno-informacyjną dotyczącą zwiększenia popytu na owoce i warzywa sezonowe. W największych polskich miastach zorganizowanych zostanie 10 wakacyjnych targów owocowo-warzywnych.

Targi zorganizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Towarzyszyć im będą degustacje i warsztaty przygotowywania przetworów na zimę. Dla klientów, którzy poszukują lokalnego produktu w dobrej cenie, bez dodatkowych narzutów szczególnie interesująca może być oferta bezpośredniej sprzedaży. Kampania Ministerstwa Rolnictwa ma zainteresować konsumentów zakupem sezonowych warzyw i owoców bezpośrednio od producenta, a to ma gwarantować wysoką jakość produktu.

Kampania ta to również zachęcenie do podejmowania sprzedaży bezpośredniej i organizowania się rolników w samodzielne grupy działania. Ograniczając koszty operacyjne, łatwo będą mogli oni docierać do konsumentów, również tych zamieszkujących w miastach.

"Kampania „Sezon na owoce i warzywa. Polska smakuje” wpisuje się w „Plan dla wsi” ogłoszony przez premiera i ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Plan ten przewiduje m.in. działania w celu rekonstrukcji rynku i znacznego skrócenia drogi produktów rolnych „od pola do stołu”, „od producenta do konsumenta”.

Źródło: PAP

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Przedstawiciele 21 państw członkowskich Globalnego Sojuszu na rzecz Konsumpcji Owoców i Warzyw „5 a Day”(AIAM5) obecnych na XIII Międzynarodowym Kongresie Promocji Warzyw i Owoców podpisali Deklarację na rzecz wspierania oraz promowania idei spożycia warzyw, owoców.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą znakowania żywności. Wprowadzenie nowych przepisów ma zapobiegać procederowi sprzedawania zagranicznych owoców i warzyw, jako polskie. Produkty trafiające na rynek będą musiały mieć informację o kraju pochodzenia.

X