Jesteś tutaj

KAS zlikwidowała nielegalną bimbrownię pod Białymstokiem

Foto: KAS

Białostocka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała bimbrownię na terenie jednego z gospodarstw w gminie Dobrzyniewo Duże w powiecie białostockim. Zabezpieczono blisko 500 l nielegalnego alkoholu, ponad 4,7 tys. l tzw. zacieru oraz aparaturę i półprodukty do wytwarzania bimbru.

Na prywatnej posesji w gminie Dobrzyniewo Duże działała bimbrownia, która produkowała nielegalny alkohol na dużą skalę. W pomieszczeniu gospodarczym znajdowała się kompletna linia produkcyjna alkoholu, złożona m.in. z kolumny destylacyjnej, pieca i chłodnic. Ponadto wykryto blisko 500 l wyprodukowanego alkoholu o mocy ok. 40% oraz 5 zbiorników, a w nich ponad 4,7 tys. l tzw. zacieru do uzyskania kolejnych 2 tys. l bimbru.

Funkcjonariusze znaleźli również kilkadziesiąt rodzajów aromatów spożywczych, wykorzystywanych do zabarwiania wyrobu, a także etykiety, zakrętki oraz puste szklane i plastikowe butelki przygotowane do wypełnienia alkoholem.

KAS wszczęła postępowanie karne skarbowe przeciwko mężczyźnie, któremu grozi wysoka grzywna. Funkcjonariusze zajęli nielegalny alkohol oraz zabezpieczali aparaturę i półprodukty do jego produkcji.

Źródło i foto: gov.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

1 marca 2017 r. wejdą w życie przepisy ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej. Nowe regulacje zmieniają organizację służb celno-skarbowych podległych ministrowi rozwoju i finansów, w tym również tych, które odpowiadają za wydawanie interpretacji przepisów prawa podatkowego.

Przemyt ponad 430 tys. paczek papierosów uniemożliwili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w Koroszczynie. Nielegalny towar o wartości rynkowej ponad 6 mln zł był ukryty w ciężarówce.

X