Jesteś tutaj

Kaucje na opakowania po napojach

Wprowadzenie kaucji na opakowania po napojach – rozważa Ministerstwo Środowiska. Resort chce w ten sposób zmniejszyć ilość odpadów w obiegu.

Producenci są sceptyczni, natomiast sklepy nie mówią „nie”.  Odpady opakowaniowe to jedynie 15 proc. wprowadzanych na rynek – zwracają uwagę firmy, natomiast zwolennicy tego pomysły twierdzą, że opakowania po napojach najłatwiej jest ująć w systemie kaucyjnym ponieważ są dosyć ustandaryzowane. Jednak to na sklepy spadłby główny ciężar wdrożenia systemu zbiórki – twierdzą dziennikarze. Pojawia się również pytania, kto będzie ponosił koszty ustawiania automatów.

Żródło: http://biznes.onet.pl, PAP

Zdjęcie: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Rząd chcąc zwiększyć poziom odzysku surowców planował wprowadzić obowiązkową opłatę za plastikowe i aluminiowe opakowania. Koszty wdrożenia tego rozwiązania okazały się jednak zbyt duże w stosunku do planowanych przychodów.

Rząd ułatwia życie przedsiębiorcom. Tylko kilka dni, a nie jak do tej pory miesiąc będą potrzebować do rozpoczęcia działalności gospodarczej nowo powstałe firmy. Umożliwi to nowelizacja o Krajowych Rejestrze Sądowniczym (KRS), która w poniedziałek weszła w życie.

X

Przeczytaj również