Jesteś tutaj

Kaucje na opakowania po napojach

Wprowadzenie kaucji na opakowania po napojach – rozważa Ministerstwo Środowiska. Resort chce w ten sposób zmniejszyć ilość odpadów w obiegu.

Producenci są sceptyczni, natomiast sklepy nie mówią „nie”.  Odpady opakowaniowe to jedynie 15 proc. wprowadzanych na rynek – zwracają uwagę firmy, natomiast zwolennicy tego pomysły twierdzą, że opakowania po napojach najłatwiej jest ująć w systemie kaucyjnym ponieważ są dosyć ustandaryzowane. Jednak to na sklepy spadłby główny ciężar wdrożenia systemu zbiórki – twierdzą dziennikarze. Pojawia się również pytania, kto będzie ponosił koszty ustawiania automatów.

Żródło: http://biznes.onet.pl, PAP

Zdjęcie: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

27 marca odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji zrzeszonych wokół handlu w Polsce – Polskiej Izby Handlu, Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, Forum Polskiego Handlu, Polskiej Rady Centrów Handlowych. Spotkanie dotyczyło projektu obywatelskiego w sprawie zakazu handlu w niedzielę i efektów związanych z jego wprowadzeniem w życie 

Ok. 400 zł planuje przeznaczyć na tegoroczną Wielkanoc przeciętne polskie gospodarstwo domowe. Jest to taka sama kwota co w ubiegłym roku. Rodziny wielodzietne, które wspiera program 500+ przeznaczą na święta więcej, bo ok. 500 zł – Najwięcej na święta wielkanocne w tym roku wydadzą rodziny czteroosobowe, które deklarują, że będzie to kwota 511 zł – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Karolina Łuczak, kierownik ds. komunikacji w Provident Polska. 

X