Jesteś tutaj

Kaucje na opakowania po napojach

Wprowadzenie kaucji na opakowania po napojach – rozważa Ministerstwo Środowiska. Resort chce w ten sposób zmniejszyć ilość odpadów w obiegu.

Producenci są sceptyczni, natomiast sklepy nie mówią „nie”.  Odpady opakowaniowe to jedynie 15 proc. wprowadzanych na rynek – zwracają uwagę firmy, natomiast zwolennicy tego pomysły twierdzą, że opakowania po napojach najłatwiej jest ująć w systemie kaucyjnym ponieważ są dosyć ustandaryzowane. Jednak to na sklepy spadłby główny ciężar wdrożenia systemu zbiórki – twierdzą dziennikarze. Pojawia się również pytania, kto będzie ponosił koszty ustawiania automatów.

Żródło: http://biznes.onet.pl, PAP

Zdjęcie: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Ubiegłoroczna podwyżka akcyzy na alkohol spowodowała, że w ciągu 10 miesięcy 2014 r. wpływy z tego tytułu są o 45 mln zł niższe niż w tym samym okresie rok wcześniej – informuje Puls Biznesu.

Atak islamskich terrorystów w dniu 7 stycznia w Paryżu na redakcję satyrycznego tygodnika „Charlie Hebdo” i śmierć 10 przedstawicieli mediów to kolejny przykład, jak niebezpieczny jest obecnie zawód dziennikarza.

X