Jesteś tutaj

Kaucje na opakowania po napojach

Wprowadzenie kaucji na opakowania po napojach – rozważa Ministerstwo Środowiska. Resort chce w ten sposób zmniejszyć ilość odpadów w obiegu.

Producenci są sceptyczni, natomiast sklepy nie mówią „nie”.  Odpady opakowaniowe to jedynie 15 proc. wprowadzanych na rynek – zwracają uwagę firmy, natomiast zwolennicy tego pomysły twierdzą, że opakowania po napojach najłatwiej jest ująć w systemie kaucyjnym ponieważ są dosyć ustandaryzowane. Jednak to na sklepy spadłby główny ciężar wdrożenia systemu zbiórki – twierdzą dziennikarze. Pojawia się również pytania, kto będzie ponosił koszty ustawiania automatów.

Żródło: http://biznes.onet.pl, PAP

Zdjęcie: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

W 2015 r. będziemy musieli spędzić w pracy 252 dni, czyli o dwa więcej niż w roku ubiegłym - informuje Puls Biznesu. W bieżącym roku najwięcej dni roboczych przypada na lipiec - jeśli w tym miesiącu pracownik nie zdecyduje się na urlop wypoczynkowy, to spędzi w pracy aż 23 dni.

Zakupy konsumentów będą siłą napędową polskiej gospodarki w 2015 r. – uważa Stanisław Kluza, ekonomista z SGH i były minister finansów. Wciąż jeszcze wysokie bezrobocie powinno spadać, a inflacja sięgnie najwyżej 1,5%.

X