Jesteś tutaj

Koniunktura gospodarcza w styczniu 2020 r.

W większości badanych obszarów przedsiębiorcy w styczniu br. oceniają koniunkturę lepiej niż w grudniu ub.r. Tylko w handlu detalicznym oceny w tym zakresie są nieznacznie gorsze od sygnalizowanych przed miesiącem – informuje Główny Urząd Statystyczny.

W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w handlu hurtowym kształtuje się na poziomie plus 4 czyli wyższym niż w ostatnich trzech miesiącach i podobnym jak w styczniu 2019 r.

W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) w handlu detalicznym kształtuje się na poziomie minus 0,3 czyli nieznacznie niższym niż przed miesiącem (plus 0,6) oraz niższym niż w styczniu ostatnich trzech lat.

Foto: iStock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące koniunktury gospodarczej w kraju w maju 2018 r. Lepsze wskaźniki odnotowano w przypadku handlu hurtowego niż detalicznego.

Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej GUS (SI) w listopadzie 2019 r. kształtuje się na poziomie niższym w stosunku do notowanego w październiku 2019 r. oraz w listopadzie 2018 r. – informuje Główny Urząd Statystyczny.

X