Jesteś tutaj

Konsumenci o lokalnych produktach

Konsumenci chętnie sięgają po artykuły lokalnych producentów. Szczególnie interesuje ich mięso i wędliny. Liczy się głównie jakość, mniej ważna jest ekologia czy cena.

Tylko nieliczni klienci z dużych miast nie mają potrzeby rozpoznawania tego, czy dany produkt jest lokalny – 12%. Natomiast 36% z nich poznaje taki towar już po opakowaniu. Z kolei łącznie ponad 60% ankietowanych chętnie sięga po tego typu artykuły. Decyduje o tym przede wszystkim ich jakość. Tak stwierdzi blisko 40% badanych. Ponadto spora grupa osób kieruje się regionalnym patriotyzmem – 27%. Mięso, wędliny, warzywa i owoce to najchętniej nabywane towary od miejscowych producentów. Następnie są sery i ryby. Niemal na samym końcu zestawienia znajduje się alkohol oraz pieczywo. Stawkę zamykają napoje i słodycze. To wyniki badania przeprowadzonego przez portal Reklama FMCG oraz Grupę Mobilną Qpony-Blix.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Wiele interesujących produktów będzie można zobaczyć i kupić na Jarmarku Produktów Regionalnych, który odbędzie się od 14 do 17 września br. w łódzkim Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja.

Rosyjskie embargo przyjemne nie jest, ale polscy eksporterzy radzą sobie coraz lepiej i bez tego rynku. ─ Sadownicy właśnie podpisali porozumienie z Wietnamczykami i już w listopadzie jabłka z polskich sadów znajdą się na tamtym rynku -mówi Waldemar Żółcik, prezes Stowarzyszenia Unia Owocowa.

X