Jesteś tutaj

Kukiz’15 za utworzeniem Polskiego Instytutu Żywności

Klub Kukiz’15 planuje złożyć u marszałka Sejmu projekt ustawy zakładający połączenie 10. instytutów badawczych zajmujących się żywnością, w jeden – Polski Instytut Żywności. W gestii nowej instytucji będzie leżeć doradztwo dla producentów i przetwórców żywności. Powołanie Instytutu ma również zmniejszyć biurokrację i obniżyć wydatki z budżetu państwa. Zdaniem pomysłodawców, połączenie 10. instytutów w jeden będzie również ułatwieniem dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy obecnie mogą nie wiedzieć, do którego z nich zgłosić się ze swoją sprawą. Siedziba Polskiego Instytutu Żywności miałaby mieścić się w Puławach.

Źródło: PAP

Kategoria: 

Podobne artykuły

Kończący się rok był dobry dla eksportu polskich trunków. Za granicę wyjechało w tym czasie 24 mln litrów 100-proc. alkoholu. Problemy mają jednak małe gorzelnie, którym coraz trudniej konkurować z rynkowymi potentatami. 

Aby dowiedzieć się, jak przedsiębiorcy oceniają kondycję swoich firm na koniec 2017 r. oraz jakie widzą perspektywy w nowym – 2018 r., Business Centre Club przeprowadził pod koniec grudnia internetowy sondaż wśród swoich członków – właścicieli firm z całego kraju.

X

Przeczytaj również