Jesteś tutaj

Mózg lubi papier czyli o wyższości gazety drukowanej nad elektronicznymi mediam

Co prawda elektroniczne media robią zawrotną karierę. Jednak, jak dowodzą naukowcy z University of Leicester w Wielkiej Brytanii, nasz mózg zdecydowanie woli zadrukowane kartki papieru – informacje czytane z tradycyjnej gazety czy książki zostają nam w głowie na dłużej, a sam proces czytania jest głębszy i bardziej angażujący wyobraźnię niż w przypadku śledzenia wirtualnego tekstu w czytniku.

źródło: Newsweek

Kategoria: 

Podobne artykuły

Jak uważa Henryka Bochniarz z Konfederacji Lewiatan, lepszym wyjściem w sprawie ograniczenia handlu w niedziele byłoby rozwiązanie dotyczące zgody pracownika na podjęcie zatrudnienia za większą płacę. – Wydaje nam się, że dużo rozsądniejszym byłoby, żeby wprowadzić po pierwsze dobrowolność, żeby pracownicy wyrażali zgodę na pracę w niedziele, i po drugie, żeby ta praca była po prostu lepiej płatna. 

Od lutego ubiegłego roku do stycznia 2017, mydła w kostce kupiło przynajmniej raz w roku niemal 58% nabywców. Jest to wynik wskazujący na malejącą popularność tej kategorii, ilość zakupionych mydeł w kostce spadła o 14%. 

X

Przeczytaj również