Jesteś tutaj

Nowela ustawy o rynku mleka bez poprawek senatu

Senat nie naniósł poprawek do noweli ustawy o rynku mleka. Zmiana ustawy ma charakter porządkujący. Dotyczy rozdziału kompetencji między Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (KOWR) oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

W głosowaniu udział wzięło 88 senatorów – 86 było za, 2 wstrzymało się od głosu. Nowela ustawy reguluje zakres kompetencji między KOWR, a ARiMR w kwestii przekazywania przez podmioty skupujące mleko miesięcznych informacji o ilości skupowanego surowca. Informacje te trafiają do dyrektorów oddziałów terenowych KOWR, ale kary za brak informacji wymierza ARiMR. Na mocy nowych przepisów ma się to zmienić – kary mają wymierzać dyrektorzy KOWR.

Kolejna zmiana w przepisach dotyczy opracowywania wniosków o wydanie świadectw autoryzacji zakładów produkcyjnych, chłodni i magazynów. Obecnie robi to KOWR, a zadanie przejmie ARiMR.

Źródło: PAP

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pracuje nad projektem platformy żywnościowej, będącej giełdą, która umożliwi zawieranie kontraktów na dostawę produktów rolnych –informuje Piotr Serafin, dyrektor generalny KOWR. Od czerwca br. trwają prace przygotowawcze do realizacji projektu.

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych. Został on przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

X