Jesteś tutaj

Oby nasze państwo w 2015 roku zadbało o polskich przedsiębiorców

Koniec 2014 r. nie jest optymistyczny dla polskich małych i średnich firm. Wciąż fikcyjne prowadzenie biznesu i przenoszenie go zagranicę tylko po to, aby przedsiębiorca płacił mniejsze podatki jest powszechnie napiętnowane, ale niestety zgodne z prawem (co potwierdza pismo Rzecznika Praw Obywatelskich skierowane do naszej redakcji).  200 tys. zł kwoty wolnej od podatku, 0% VAT na usługi z UK do innych państw, brak nieprzyjemnych i uciążliwych kontroli skarbowych, minimalna emerytura w wysokości 2200 zł, prawo do emerytury po 10 latach prowadzenia działalności gospodarczej w UK, czyli olbrzymie oszczędności, prestiż i łatwość prowadzenia firmy – to tylko jedna z wielu ofert, która trafia do polskich przedsiębiorców, także do naszej redakcji. A wszystkie te udogodnienia są możliwe za jednorazową opłatę w wysokości ok. 1200 zł i 500 zł miesięcznie za prowadzenie działalności gospodarczej przez biuro rachunkowe w UK.

I z pewnością nikogo już nie dziwi to, że jeżeli nadal funkcjonariusze państwowi będą nękać przedsiębiorców bezpodstawnymi kontrolami, a swoimi błędnymi, pochopnymi i irracjonalnymi decyzjami będą doprowadzać firmy do bankructw, to coraz mniej Polaków będzie płaciło podatki w kraju lub jeszcze liczniej będą emigrować do bardziej przyjaznych miejsc. A to w efekcie skutkować będzie brakiem środków na sprawne funkcjonowanie państwa, zapewnienie ładu, porządku, bezpieczeństwa obywateli, praworządności i obrony naszych granic.

Życzymy, aby w 2015 r. nikt nie musiał szukać niepewnych i nieetycznych sposobów na uzyskanie oszczędności poza granicami kraju, a państwo polskie było kierowane przez mądrych ludzi, którzy potrafią zadbać i uhonorować swoich obywateli, szczególnie tych, nadal płacących podatki w Polsce - być może naiwnych patriotów XXI wieku.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Ministerstwo Finansów rozważa wprowadzenie opłat od cukru i soli

Ministerstwo Finansów chce chronić zdrowie Polaków nakładając nową daninę. Tym razem na cukier i sól.

Władza komornicza, jak mówili politycy PIS, miała być ograniczona, a jest inaczej. Poza tym każdy, kto chce uniknąć zajęcia konta będzie teraz uciekał do SKOK-ów, bo tam władza komornicza nie będzie miała możliwości wejścia na konto. 

X

Przeczytaj również