Jesteś tutaj

Oszuści podszywają się pod skarbówkę

Ministerstwo Finansów ostrzega, że oszuści podszywający się pod administrację podatkową próbują wyłudzić dane osobowe podatników. Resort poinformował, że rozważa możliwość złożenia doniesienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

- Ministerstwo Finansów oraz organy podległe, tj. urzędy skarbowe nie są autorami napływających na skrzynki e-mail podatników informacji zawiadamiających o zwrocie podatku dochodowego za ubiegły rok, wymagających od nich podania danych osobowych oraz numeru karty kredytowej - podało MF w komunikacie.

Zapewniono, że resort finansów oraz urzędy skarbowe nie korzystają z takiej formy informowania podatnika o zwrocie nadpłaty w podatku dochodowym od osób fizycznych za dany rok.

- Treść e-maila wskazuje, że celem działania jego autora jest wyłudzenie od osoby, która go otrzymała, danych, poprzez próbę przekierowania użytkownika internetu do podrobionej strony www. (tzw. phishing) - ostrzega ministerstwo. Na stronie internetowej MF www.mf.gov.pl można znaleźć przykład fałszywego e-maila.

Źródło: PAP

Galeria: 
Kategoria: 

Podobne artykuły

W Ministerstwie Finansów powstał projekt dotyczący pomocy małym i średnim przedsiębiorstwom. Państwo będzie mogło wesprzeć upadającą małą lub średnia firmę, gdy utraci ona więcej niż połowę kapitału z powodu strat w działalności. 

Urząd Skarbowy sprawdził w 2016 roku ponad 2800 razy billingi przedsiębiorców. Wywiad pytał również 2300 razy o dane abonentów. Służba celna sprawdza także informacje zamieszczane w Internecie. Może się to odbywać bez wiedzy i zgody osoby, której dotyczą. 

X