Jesteś tutaj

Polscy hodowcy oburzeni decyzją władz UE

Unia Europejska zwiększyła dostęp mięsa wołowego na swój rynek z 70 tys. ton do 99 tys. ton. To efekt porozumienia z krajami Mercosur (Argentyna, Paragwaj, Urugwaj, Brazylia). Polscy hodowcy są przeciwni tej decyzji. 350 tys. polskich gospodarstw zajmuje się hodowlą bydła mięsnego tego rodzaju. Decyzja UE może spowodować, że poniosą one ogromne straty. Nie tylko polscy hodowcy zareagowali oburzeniem na informację o zwiększeniu kontyngentu wołowiny do UE. Przedstawiciele unijnej organizacji Copa-Cogeca zwrócili uwagę, że już teraz trzy czwarte całego importu wołowiny do UE pochodzi z krajów Mercosuru.

Źródło: PAP

Fot. Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

W najnowszym projekcie nowelizacji przepisów wprowadzających kasy online rząd zaproponował także kasy programowe. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie ewidencjonowanie obrotu przy pomocy aplikacji mobilnej.

Wskaźnik Dobrobytu odzwierciedlający ekonomiczną kondycję polskiego społeczeństwa w maju 2015 nie zmienił istotnie swej wartości w stosunku do stanu sprzed miesiąca (spadek o 0,1 punktu) - podaje BIEC.

X