Jesteś tutaj

Polscy hodowcy oburzeni decyzją władz UE

Unia Europejska zwiększyła dostęp mięsa wołowego na swój rynek z 70 tys. ton do 99 tys. ton. To efekt porozumienia z krajami Mercosur (Argentyna, Paragwaj, Urugwaj, Brazylia). Polscy hodowcy są przeciwni tej decyzji. 350 tys. polskich gospodarstw zajmuje się hodowlą bydła mięsnego tego rodzaju. Decyzja UE może spowodować, że poniosą one ogromne straty. Nie tylko polscy hodowcy zareagowali oburzeniem na informację o zwiększeniu kontyngentu wołowiny do UE. Przedstawiciele unijnej organizacji Copa-Cogeca zwrócili uwagę, że już teraz trzy czwarte całego importu wołowiny do UE pochodzi z krajów Mercosuru.

Źródło: PAP

Fot. Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

W tym roku podczas ECR Forum po raz  pierwszy  przygotowano propozycję dla osób związanych z HR. Podczas konferencji przewidziano wystąpienia ekspertów oraz praktyczne podejście do rozwiązywania problemu dostępności pracowników. Pora wzmocnić szyki w walce o pracowników dla branży FMCG. Power 2 the People! – to jedno z haseł promujących ten panel.

Ponad 38 mln m2 powierzchni handlowej w 1 134 nowych centrach handlowych może powstać w tym roku na całym świecie – wynika z raportu firmy Cushman & Wakefield. Najwięcej nowo budowanej powierzchni przypada na Azję i państwa rozwijające się: Brazylię, Indie, Rosję i Chiny. Rozwojowi rynku sprzyja globalne ożywienie w gospodarce i wzrost wydatków konsumenckich.

X