Jesteś tutaj

Polscy hodowcy oburzeni decyzją władz UE

Unia Europejska zwiększyła dostęp mięsa wołowego na swój rynek z 70 tys. ton do 99 tys. ton. To efekt porozumienia z krajami Mercosur (Argentyna, Paragwaj, Urugwaj, Brazylia). Polscy hodowcy są przeciwni tej decyzji. 350 tys. polskich gospodarstw zajmuje się hodowlą bydła mięsnego tego rodzaju. Decyzja UE może spowodować, że poniosą one ogromne straty. Nie tylko polscy hodowcy zareagowali oburzeniem na informację o zwiększeniu kontyngentu wołowiny do UE. Przedstawiciele unijnej organizacji Copa-Cogeca zwrócili uwagę, że już teraz trzy czwarte całego importu wołowiny do UE pochodzi z krajów Mercosuru.

Źródło: PAP

Fot. Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach w wielkości bezrobocia w styczniu br. ponownie obniżył się, zapowiadając tym samym stopniową ale umiarkowaną poprawę na rynku pracy - podaje BIEC.

Trwają prace nad zmianą definicji mikro, małego i średniego przedsiębiorstwa. KE zaprasza przedsiębiorców do konsultacji poprzez wypełnienie ankiety (w języku polskim) na swojej stronie. Do wypełnienia kwestionariusza zachęca też Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. 

X

Przeczytaj również