Jesteś tutaj

Polscy hodowcy oburzeni decyzją władz UE

Unia Europejska zwiększyła dostęp mięsa wołowego na swój rynek z 70 tys. ton do 99 tys. ton. To efekt porozumienia z krajami Mercosur (Argentyna, Paragwaj, Urugwaj, Brazylia). Polscy hodowcy są przeciwni tej decyzji. 350 tys. polskich gospodarstw zajmuje się hodowlą bydła mięsnego tego rodzaju. Decyzja UE może spowodować, że poniosą one ogromne straty. Nie tylko polscy hodowcy zareagowali oburzeniem na informację o zwiększeniu kontyngentu wołowiny do UE. Przedstawiciele unijnej organizacji Copa-Cogeca zwrócili uwagę, że już teraz trzy czwarte całego importu wołowiny do UE pochodzi z krajów Mercosuru.

Źródło: PAP

Fot. Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Od początku roku notowania kakao wzrosły już o około 20% - dotyczy to zarówno surowca notowanego w Londynie, jak i w Nowym Jorku. Jednak ruch wzrostowy cen kakao trwa o wiele dłużej – po gwałtownej przecenie tego surowca w 2011 r. już od początku 2012 r. popyt zaczął dominować i rozpoczął tym samym długoterminowy trend wzrostowy.

„Puls Biznesu” donosi, że kolejny duży gracz na rynku supermarketów – południowoafrykański Shoprite zainteresowany jest polskim rynkiem.

X