Jesteś tutaj

Polska pójdzie w ślady Litwy?

Od 1 stycznia obowiązuje na Litwie bardziej restrykcyjne prawo dotyczące sprzedaży alkoholu. Ogranicza ono czas w jakim klienci mogą kupować napoje alkoholowe. Podobne rozwiązanie ma zostać wprowadzone w Polsce.

Dotychczas na Litwie można było kupować alkohol codziennie między 8 a 22. Nowe przepisy ograniczają sprzedaż do godzin od 10 do 20, a w niedziele od 10 do 15.

Nie są to jedyne obostrzenia wprowadzone w kraju. Obowiązuje całkowity zakaz reklamy alkoholu oraz spożywania w miejscach publicznych. Niedozwolona jest też sprzedaż osobom poniżej 20. roku życia.

Źródło: IAR

Foto: Shutterstock

Kategoria: 

Podobne artykuły

Od początku roku na Litwie obowiązuje ograniczenie sprzedaży alkoholu. Norfa – jedna z największych sieci detalicznych działająca na Litwie, zapowiedziała skrócenie czasu otwarcia swoich placówek. Czy podobny los czeka polskie sklepy?

Według litewskich zapowiedzi w tym tygodniu rozpoczną się dokładniejsze kontrole mięsa wieprzowego pochodzącego z Polski. Reakcja ta jest odpowiedzią na zakaz importu mięsa z litewskich obszarów występowania wirusa ASF, który Polska wprowadziła w ubiegłym miesiącu.

X