Jesteś tutaj

Premier Szydło chce wprowadzania dobrych zmian dla przedsiębiorców

– To dobry moment, by wprowadzać więcej zmian wychodzących naprzeciw przedsiębiorcom – zapowiedziała w środę premier Beata Szydło. Dodała, że "za mało zrobiliśmy do tej pory dla przedsiębiorców". Premier zapewniła, że zależy jej na tym, aby informacje na temat projektów komunikowane były wtedy, kiedy one powstaną, a nie w trakcie trwania prac nad nimi. Szefowa rządu poinformowała również, że chce by „jak najwięcej rozwiązań, które są skierowane właśnie do przedsiębiorców, było przyjmowanych”. Zdaniem szefowej rządu za mało do tej pory zrobiono dla przedsiębiorców i będzie oczekiwać, żeby te prace przyspieszyć. „ I żeby konkretne propozycje, ale takie, na które oczekują przedsiębiorcy, zaczęły pojawiać się na agendzie pracy rządu, bo to jest po prostu potrzebne" – mówiła.

Źródło: PAP

Kategoria: 

Podobne artykuły

Projekt ustawy proponowany przez Nowoczesną dotyczący obniżki podatku dochodowego od osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą został odrzucony przez Sejm. Obecnie podatek ten wynosi 19%, w proponowanym przez partię Ryszarda Petru projekcie wynosić miał 15%. 

Od stycznia 2018 r. przedsiębiorcy będą wpłacać na jeden przypisany im rachunek wszystkie składki ubezpieczeniowe. W Sejmie trwa czytanie projektów ustaw na temat zmian w Kodeksie pracy i w ustawie o ubezpieczeniach społecznych są czytane w Sejmie. 

X