Jesteś tutaj

Rzecznik MŚP apeluje do Premiera ws. wolnych niedziel

Foto: Pixabay

W liście skierowanym do Premiera Mateusza Morawieckiego Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców wskazuje, że opinia Biura Analiz Sejmowych ws. skutków  ograniczenia handlu w niedziele dla sektora MŚP została przygotowana w sposób nieprofesjonalny i bez należytej staranności. Ograniczenie handlu w niedziele to temat ważny zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów, więc decyzje muszą być podejmowane na podstawie wiarygodnych danych. Z tego powodu Rzecznik Adam Abramowicz zwrócił się do Marszałka Sejmu o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego i podjęcie środków zaradczych, w celu zapobieżenia podobnym przypadkom w przyszłości.

Dodatkowo w piśmie zaadresowanym do Premiera Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców wskazał najpilniejsze potrzeby branży handlowej sektora MŚP. Są to:

– Przywrócenie zawieszonej od listopada 2016 roku ustawy o podatku handlowym;

– Zlikwidowanie nieuczciwych praktyk korporacji handlowych, wyrażających się w bezkarnym stosowaniu cen dumpingowych bez reakcji UOKiK;

– Ograniczenie napływu towaru spoza UE, który nie podlega tym samym rygorom jakościowym co wyprodukowany na wspólnym obszarze gospodarczym.

Poniżej pełna treść listu.

Pliki: 
ZałącznikWielkość
PDF icon pismo_rzecznika_msp_do_premiera_.pdf2.54 MB
Kategoria: 

Podobne artykuły

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, zrzeszająca największe sieci handlowe w Polsce, z uwagą przyjęła apel premiera Mateusza Morawieckiego, dotyczący sprzedaży i promocji polskich produktów.

Ministerstwo Finansów planuje zmiany w przepisach dotyczących podatku dochodowego od nieruchomości komercyjnych, co ma uszczelnić system podatkowy. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Komisja Europejska zgodziła się z argumentami strony polskiej i będzie nowe opodatkowanie galerii handlowych i dużych biurowców.

X