Jesteś tutaj

Sejm przyjął poprawki Senatu – 12 listopada dniem wolnym od pracy

Sejm w dniu wczorajszym przyjął wszystkie poprawki Senatu do ustawy o ustanowieniu 12 listopada Świętem Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Ustawę podpisał prezydent Andrzej Duda.

Zgodnie z nią 12 listopada 2018 r., poniedziałek po Święcie Niepodległości, ma być Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy. Senat zaproponował trzy poprawki do ustawy. Jedna z nich skreśla artykuł 3 ustawy, zgodnie z którym 12 listopada miały nie obowiązywać zasady ograniczające handel w niedziele i święta w placówkach takich, jak m.in. sklepy, hurtownie, czy domy towarowe.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Business Centre Club (BCC) jest przeciwny wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele. Z wyliczeń BCC wynika, że będzie to miało negatywne konsekwencje dla gospodarki i wiele osób straci pracę. 

Wczoraj Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny przyjęła projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele wraz z poprawkami naniesionymi podczas prac podkomisji ds. rynku pracy. Został on skierowany do drugiego czytania – donosi PAP.

X