Jesteś tutaj

Sejm przyjął poprawki Senatu – 12 listopada dniem wolnym od pracy

Sejm w dniu wczorajszym przyjął wszystkie poprawki Senatu do ustawy o ustanowieniu 12 listopada Świętem Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Ustawę podpisał prezydent Andrzej Duda.

Zgodnie z nią 12 listopada 2018 r., poniedziałek po Święcie Niepodległości, ma być Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy. Senat zaproponował trzy poprawki do ustawy. Jedna z nich skreśla artykuł 3 ustawy, zgodnie z którym 12 listopada miały nie obowiązywać zasady ograniczające handel w niedziele i święta w placówkach takich, jak m.in. sklepy, hurtownie, czy domy towarowe.

Kategoria: 

Podobne artykuły

BAS orzekło, że poprawki naniesione w toku prac nad ustawą o zakazie handlu w niedziele nie łamią zapisów regulaminu Sejmu. Wątpliwości budził zakres poprawek, powodujący zmiany w kodeksach.

Ustawa wprowadzająca zakaz handlu w niedziele i święta miała spowodować zamknięcie w te dni większości placówek handlowych w kraju. Jak się jednak okazuje liczba wyjątków oraz nieprecyzyjność zapisów ustawy powoduje, że większość sklepów będzie otwartych. 

X

Przeczytaj również