Jesteś tutaj

Smaczna Polagra Food

Już za niecałe dwa tygodnie rozpoczną się w Poznaniu najsmaczniejsze targi – Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra Food. To doroczna prezentacja osiągnięć polskich producentów żywności, jak również przegląd propozycji z całego świata. Trzy pawilony zostaną zapełnione po brzegi produktami przygotowanymi w oparciu o potrzeby konsumentów, trendy eko, a także takimi, które powstały w zgodzie z tradycją kulinarną z różnych zakątków świata. Najsilniej podczas targów będzie reprezentowana branża mleczarska. Oprócz znanych z półek sklepowych produktów w nowych wariantach smakowych na stoiskach wystawców pojawią się licznie nowości. Sery bez laktozy, BIO, bez GMO to trend, który będzie można dostrzec wśród prezentowanych produktów. Polscy producenci przygotowali także zaskakujące pomysły na serowe przekąski stanowiące doskonałe rozwiązanie na posiłek w szkole, pracy czy podczas weekendowych wycieczek.

Znacząca część ekspozycji na targach Polagra Food zostanie dedykowana branży mięsnej. Zwiedzający targi będą mogli zapoznać się z nowymi propozycjami tego sektora, w szczególności na stoisku „Mięso z Polski”. Na ekspozycji nie zabraknie mięsnych dań gotowych będących odpowiedzią na potrzeby konsumentów poszukujących pomysłu na „szybki”, a jednocześnie smaczny obiad. Polscy producenci zaprezentują również produkty z grupy słodyczy i przekąsek: chrupiące snacki na bazie pieczywa żytniego czy razowego, lizaki i ciasteczka bez cukru, warzywna liofilizowane, batony z liofilizowanymi owocami, bezglutenowe muffiny, soki i lemoniady (np. o smaku imbiru i pigwowca japońskiego!). Nie lada gratką będą niewątpliwie wodorosty o smaku bekonu!

Oprócz żywności produkowanej przez polskich producentów na targach pojawi się liczne grono firm z zagranicy. Jak co roku zwiedzający będą mogli liczyć na nowości z Półwyspu Apenińskiego – tradycyjne włoskie wędliny i sery, oliwy, makarony, wina czy przetwory warzywne. Ponadto będzie można zasmakować między innymi w hiszpańskim salami, cypryjskich serach, herbatach z Cejlonu i Sri Lanki, rybach poławianych w litewskich wodach, węgierskich przetworach z pomidorów i niemieckich serach w posypkach kwiatowych.

W tym roku targi POLAGRA FOOD odbędą się w dniach 25-28 września w Poznaniu. Towarzyszyć im będą m.in. Międzynarodowe Targi Gastronomii i Wyposażenia Hoteli POLAGRA GASTRO/INVEST HOTEL, a także Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych POLAGRA TECH. Więcej informacji: www.polagra-food.pl.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W dniach 25-28 września br. odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Wyrobów spożywczych Polagra Food w Poznaniu. Targi od lat są miejscem prezentacji osiągnięć branży i rozmów o jej przyszłości, a przede wszystkim rozwoju długofalowych relacji biznesowych spożywczej.

W tym roku Targi Polagra Food odbędą się w dniach 25-28 września. Towarzyszyć im będą m.in. dodatkowe wydarzenia, jak np. Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna, Światowa Konwencja Halal w Europie Wschodniej oraz Polsko-Nigeryjski Szczyt Gospodarczy.

X

Przeczytaj również