Jesteś tutaj

Ukraińcy i Niemcy kupują w Polsce

12,4 mld zł – tyle w trzecim kwartale 2018 r. wydali w Polsce cudzoziemcy. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, największe zakupy robią u nas Ukraińcy, jednak ostatecznie to Niemcy zostawiają najwięcej. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że obcokrajowcy w trzecim kwartale 2018 r. wydali najwięcej w historii prowadzenia badań. Niemcy wygenerowali aż jedną trzecią wszystkich wydatków obcokrajowców, ponad 4,7 mld zł. Na drugim miejscu plasują się Ukraińcy – 2 mld zł. I to do tych ostatnich, jak pisze dziennik, należy rekord, jeśli chodzi o wartość zakupów przeciętnego przyjezdnego. Każdy z przybyszów zza Buga zostawia w Polsce ok. 734 zł. To aż połowa więcej, niż wynosi średnia dla wszystkich naszych sąsiadów (511 zł), w przypadku Niemców taki jednorazowy wyjazd to wydatek 480 zł.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Fot. Shutterstock

Kategoria: 

Podobne artykuły

Eurocash stworzył „Profil Polskiego Przedsiębiorcy”. Próbuje odpowiedzieć kim jest właściciel sklepu detalicznego. Przy okazji poznał jego obawy.

Obroty detalistów w styczniu b.r. wzrosły o 7,8% rdr w ujęciu rocznym – podaje GUS. Od grudnia wzrosły one o 4,4%. Sprzedaż hurtowa przedsiębiorstw handlowych w styczniu również wzrosła, o 20,7% rdr.

X