Jesteś tutaj

Wskaźnik cen towarów we wrześniu 2019 r.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku we wrześniu 2019 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca obniżyły się o 0,1%, a w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 2,6%.

W stosunku miesięcznym w kategorii żywności i napojów bezalkoholowych odnotowano spadek cen o 0,2%, natomiast w stosunku do września 2018 r. ceny wzrosły o 6,3%.

W stosunku do sierpnia br. cena nośników energii wzrosła o 0,1%, natomiast paliwa staniały o 1,8%. W odniesieniu do września 2018 r. widać spadek cen tych kategorii odpowiednio o 1,6% i 2,7%.

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu 2018 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 0,2%. W porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku ceny zwiększyły się natomiast o 1,9%. Największy wpływ na zmianę indeksu miały ceny żywności.

Narodowy Bank Polski opracował dane dotyczące inflacji w listopadzie br. oraz przedstawił swoje perspektywy na najbliższy rok. Dynamika cen żywności pozostanie na stabilnym poziomie i będzie się wahać w granicach 2,5-3,3%.

X