Jesteś tutaj

Zakaz sprzedaży alkoholu w proszku

Ministerstwo Zdrowia zaostrzy przepisy antyalkoholowe

Ministerstwo zdrowia zaostrza walkę z alkoholizmem. Z przygotowywanych do wejścia w życie przepisów, do których dotarła Rzeczpospolita, wynika, że obostrzenia będą posunięte dość daleko. Jest w nich mowa między innymi o zakazie sprzedaży alkoholu w proszku. Wynalazek z lat 70-tych ubiegłego wieku, jest praktycznie niedostępny na rynku, ale urzędnicy zakładając łatwość jego spożycia, na przykład przez młodzież, profilaktycznie proponują taki zakaz.

Bardziej realne są zapisy dotyczące bezwzględnego zakazu spożycia alkoholu w miejscach publicznych (poza miejscami wyznaczonymi). Podobnie z zaostrzeniem wymogów co do legitymowania osób kupujących napoje wyskokowe.

Resort zdrowia chce także, aby butelki wszystkich alkoholi, zawierały informacje na temat ich składu i kaloryczności. Dziś to rozwiązanie samorzutnie nałożyli na siebie producenci piw. W tych uderzy kolejna z proponowanych zmian – zakaz reklamy złotego trunku poza godzinami 23.00 – 6.00.

Podobne artykuły

Wielkanoc i pierwsze ciepłe miesiące powodują wśród Polaków wzmożone zakupy środków pomocnych w porządkach. Rośnie sprzedaż płynów do prania, do płukania, tabletek do zmywarek. Zakupy przed Wielkanocą różnią się od tych robionych przed Bożym Narodzeniem – wtedy kupowane są w większej ilości kosmetyki do pielęgnacji. 

Do 10 listopada br. szkoły wszystkich szczebli i przedszkola mogą zgłaszać swoje projekty do konkursu „Eko Odkrywcy” organizowanego przez firmę Henkel – właściciela marki Persil, drogerie Rossmann oraz Fundację Nasza Ziemia. Jego celem jest zachęcenie młodzieży do odkrywania tajemnic otaczającego świata i uwrażliwienie ich na kwestie związane z ochroną środowiska. Autorzy najciekawszych projektów otrzymają nagrody pieniężne na ich realizację.

X