Jesteś tutaj

Zakaz sprzedaży alkoholu w proszku

Ministerstwo Zdrowia zaostrzy przepisy antyalkoholowe

Ministerstwo zdrowia zaostrza walkę z alkoholizmem. Z przygotowywanych do wejścia w życie przepisów, do których dotarła Rzeczpospolita, wynika, że obostrzenia będą posunięte dość daleko. Jest w nich mowa między innymi o zakazie sprzedaży alkoholu w proszku. Wynalazek z lat 70-tych ubiegłego wieku, jest praktycznie niedostępny na rynku, ale urzędnicy zakładając łatwość jego spożycia, na przykład przez młodzież, profilaktycznie proponują taki zakaz.

Bardziej realne są zapisy dotyczące bezwzględnego zakazu spożycia alkoholu w miejscach publicznych (poza miejscami wyznaczonymi). Podobnie z zaostrzeniem wymogów co do legitymowania osób kupujących napoje wyskokowe.

Resort zdrowia chce także, aby butelki wszystkich alkoholi, zawierały informacje na temat ich składu i kaloryczności. Dziś to rozwiązanie samorzutnie nałożyli na siebie producenci piw. W tych uderzy kolejna z proponowanych zmian – zakaz reklamy złotego trunku poza godzinami 23.00 – 6.00.

Podobne artykuły

Chodzi o niepotrzebne i puste opakowania po piwie. Taki był finał czwartej edycji akcji „Postaw na czyste środowisko”, zorganizowanej przez Kompanię Piwowarską, Biedronkę oraz Rekopol. W podziękowaniu za dbanie o środowisko mieszkańcy Tychów, Poznania, Białegostoku i Horodnianów odebrali 3 tys. pamiątkowych szklanek.

15 maja br. w poznańskim hotelu Sheraton odbyło się XVI Wiosenne Ogólnopolskie Spotkanie Czołowych Postaci Świata FMCG i HoReCa, podczas którego zostały wręczone Statuetki Hermesa „Poradnika Handlowca” i „Poradnika Restauratora”. W tym roku spotkanie dodatkowo związane było z jubileuszem Wydawnictwa Generalczyk, które – jako firma rodzinna – działa na rynku już od 20 lat.

X

Przeczytaj również