Jesteś tutaj

Kaufland i Henkel dla Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

Firma Henkel i sieć sklepów Kaufland inicjują kolejną edycję akcji „Kupujesz – pomagasz!”. Dochód ze sprzedaży produktów Henkla w czasie trwania akcji (od 22 sierpnia do 3 października br.) zostanie przeznaczony na wyrównywanie szans w dostępie do edukacji podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Klienci sieci sklepów Kaufland, którzy między 22 sierpnia a 3 października kupią kosmetyki, środki piorące lub środki czystości wybranych marek również wspomogą podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w ramach akcji.

– Już po raz czwarty wspólnie z siecią Kaufland angażujemy się w akcję „Kupujesz - pomagasz!” na rzecz SOS Wiosek Dziecięcych. Cel akcji jest dla nas ważny – chcemy pomóc wyrównać szanse podopiecznych Stowarzyszenia w dostępie do edukacji i w ten sposób ułatwić im start w przyszłość – powiedziała Dorota Strosznajder, pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska.

– We współpracy z jednym z naszych największych dostawców, firmą Henkel, możemy wspólnie zadbać o potrzeby dzieci ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Cieszymy się, że już po raz czwarty mamy możliwość przyłączyć się do tej inicjatywy i wesprzeć dzieci na starcie. Nasi klienci, a także pracownicy bardzo chętnie biorą udział w tego typu programach. To dzięki ich ofiarności i zaangażowaniu możemy mówić o sukcesie akcji charytatywnej „Kupujesz – pomagasz”, za co serdecznie dziękujemy – podkreśla Agnieszka Kotlińska, ekspert ds. CSR w sieci Kaufland.

Dzięki zebranej kwocie podopieczni Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Siedlcach i Biłgoraju będą mogli uczestniczyć w zaplanowanych na cały rok zajęciach językowych. Środki pozwolą także sfinansować zakup pomocy edukacyjnych wykorzystywanych podczas zajęć. 

Podobne artykuły

Do 10 listopada br. szkoły wszystkich szczebli i przedszkola mogą zgłaszać swoje projekty do konkursu „Eko Odkrywcy” organizowanego przez firmę Henkel – właściciela marki Persil, drogerie Rossmann oraz Fundację Nasza Ziemia. Jego celem jest zachęcenie młodzieży do odkrywania tajemnic otaczającego świata i uwrażliwienie ich na kwestie związane z ochroną środowiska. Autorzy najciekawszych projektów otrzymają nagrody pieniężne na ich realizację.

Wystartowała czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu Eko Odkrywcy. Jego celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem ochrony środowiska. 

X