Jesteś tutaj

Wydatki reklamowe branży handlowej w lutym

Instytut Monitorowania Mediów zbadał wydatki reklamowe w lutym 2018 r. w wybranych branżach m.in.: handlowej i farmaceutycznej. Największe wydatki wygenerowały reklamy, skierowane do konsumentów, w branży farmaceutycznej (produkty na przeziębienie i grypę) oraz handlowej.

Według danych Instytutu Monitorowania Mediów w lutym 2018 r. to branża farmaceutyczna zdominowała wydatki reklamowe w wybranych branżach, osiągając 48 proc. całego budżetu (tj. 417,5 mln zł). Na drugim miejscu w zestawieniu znalazła się branża handlowa uzyskując wynik 25 proc., co oznacza 216,3 mln zł przeznaczonych na reklamę. Branże finansowa, motoryzacyjna i telekomunikacyjna wygenerowały po 9 proc. badanych wydatków reklamowych.

Marką z branży handlowej o największych wydatkach reklamowych w lutym br. był Lidl, który przeznaczył na promocję ponad 31 mln zł. Na drugim miejscu w zestawieniu znalazł się  Media Expert, a na najniższym stopniu podium stanęła Biedronka.

W branży handlowej – podobnie jak w poprzednim miesiącu – największy budżet został wykorzystany na reklamę sklepów z elektroniką (32%) oraz sklepów dyskontowych (27%). Na czwartym miejscu znalazły się hipermarkety (7%).

Podobne artykuły

W kategorii „Napoje gazowane” najlepsza okazała się czeska Kofola. Za nią na podium znalazły się firma Zbyszko z Radomia i Victoria Cymes z Wałcza. Pod względem właściwego podejścia do różnej wielkości podmiotów na rynku detalicznym lokalni producenci wyprzedzają globalne koncerny.
 

Zadeklarowana kwota (na dzień 17 stycznia) zebrana podczas 25. Finału to już  62 418 767 zł. W zbiórkach uczestniczyło również wiele sklepów, na terenie których wolontariusze zbierali pieniądze, a także w akcję włączyły się inne firmy z branży FMCG, wspierając fundację.

X