Jesteś tutaj

18 tys. zł na rzecz dzieci i seniorów od Kompanii Piwowarskiej

Piąte wspólne granie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Kompanii Piwowarskiej zaowocowało niebagatelną kwotą, która pomoże najmłodszym i najstarszym Polakom. Aukcje przedmiotów przekazanych przez lidera branży piwowarskiej przyniosły łącznie ponad 18 tys. zł, za które Fundacja Jurka Owsiaka zakupi specjalistyczny sprzęt na potrzeby dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Podczas tegorocznego finału WOŚP licytowana była rekordowa liczba przedmiotów ofiarowanych przez Kompanię Piwowarską. Były to różnorodne obiekty, zarówno pod względem stylu i przeznaczenia, jak i ceny wywoławczej. Nic dziwnego, że znalazło się na nie wielu chętnych.

– Tak wysoka kwota niezmiernie nas cieszy, a zarazem utwierdza w przekonaniu, że po prostu nie możemy przestać grać z Fundacją Jurka Owsiaka. To nie jest zwykłe przekazywanie pieniędzy na szczytny cel, ale także zaangażowanie, bycie częścią większej całości, wspólnoty tych, którzy ofiarowują swoje przedmioty na aukcje, kwestują i wrzucają pieniądze do puszek albo licytują – mówi Wojciech Mrugalski, kierownik ds. komunikacji w Kompanii Piwowarskiej.

Podczas XXII Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 35 mln złotych, które zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Zadeklarowana kwota (na dzień 17 stycznia) zebrana podczas 25. Finału to już  62 418 767 zł. W zbiórkach uczestniczyło również wiele sklepów, na terenie których wolontariusze zbierali pieniądze, a także w akcję włączyły się inne firmy z branży FMCG, wspierając fundację.

13% wzrost wygenerowany przez starszych konsumentów oraz 5% zawdzięczany młodszemu pokoleniu to jeden z wymiernych efektów działań prowadzonych przez Kompanię Piwowarską w ubiegłym roku.

X