Jesteś tutaj

2016 dla Nestlé rokiem jubileuszu i zaangażowania w sprawy społeczne

150-lecie istnienia, okrągłe jubileusze dwóch fabryk – tak można w skrócie podsumować rok 2016 dla firmy Nestlé. Po 150 latach firma poszerza swoje działania i to nie tylko pod względem wzrostu produkcji i zwiększenia asortymentu. Firma w ubiegłym roku postawiła również na przyjazne podejście do pracownika oraz działania społeczne.

Od marca ubiegłego roku do biur Nestlé Purina pracownicy firmy mogą przychodzić ze swoimi czworonogami. Aby zwierzęta mogły towarzyszyć swoim opiekunom musiały przejść wcześniej szereg badań i obserwacji. Te znajdujące się na liście zwierząt upoważnionych do wejścia mogą przebywać na terenie firmy na podstawie specjalnego paszportu.

W maju Nestlé dołączyło do sygnatariuszy Karty Różnorodności. Firmy oraz organizacje, które podpisały ten dokument deklarują, że w swoim działaniu będą kładły nacisk na politykę równego traktowania. Z kolei w połowie listopada odbyło się podsumowanie inicjatywy Nestlé Needs YOUth. Celem akcji jest stworzenie miejsc pracy, staży i praktyk młodym ludziom. Do tej pory firma przeprowadziła ponad 500 spotkań i warsztatów związanych z tym tematem. Na ostatnim podsumowaniu dotychczasowych osiągnięć programu firma zdeklarowała, że do 2020 roku utworzy 1300 szans zatrudnienia oraz staży dla osób będących przed 30 rokiem życia.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Z okazji Międzynarodowego Dnia Recyklingu, który przypada 17 maja, Victorinox wyprodukuje nową, limitowaną edycję scyzoryka „Original Swiss Army Knife” zainspirowaną kawą Nespresso.

Winiary od lat troszczą się o drzewostan Kalisza. Rok temu klony od Nestlé pojawiły się przy ul. Armii Krajowej, dwa lata temu – przy ulicy Harcerskiej, a trzy lata temu – przy Polnej. Tym razem opieką objęto zieleń w otoczeniu najmłodszych. We wtorek, 7 września, wraz z przedstawicielami władz miasta, reprezentacja fabryki Winiary odwiedziła Publiczne Przedszkole nr 20 przy ul. Chełmskiej 6 w Kaliszu.

X