Jesteś tutaj

Cena kawy rekordowo niska

Cena kawy spadła do najniższego poziomu od ponad 2,5 roku. Wynika to z rosnącego kursu brazylijskiego reala do dolara. Skorzystają na tym głównie producenci i duże sieci kawiarni.

Brazylijska waluta osłabiła się wobec dolara w drugim kwartale br. aż o 15 proc., wobec czego cena kawy na rynku ICE Futures w Nowym Jorku regularnie spadała. Od końca 2016 r. ceny kawy spadły o 19 proc., wobec spadku ceny reala o 16 proc.

Cena aktualnie wynosi około 1,1 tys. dolarów za funt kawy arabica. Okazuje się to najniższym poziomem od stycznia 2016 r. Wobec dalszego osłabienia brazylijskiej waluty i szacowanej rekordowej produkcji w Brazylii, możliwy jest dalszy spadek cen. Nie odczują tego jednak klienci w sklepach. Skorzystają duże sieci kawiarni oraz najwięksi producenci i dystrybutorzy kawy.

Źródło: Bloomberg

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Nowe opakowania wafelków Góralki to połączenie tradycji z nowoczesnym designem. Opakowania, zaprojektowane zostały zgodnie najnowszymi trendami. 

Od 20 października do 31 grudnia klienci znajdą w sklepach specjalną edycję Majonezu Kętrzyńskiego. Część dochodu z jego sprzedaży będzie przeznaczona na rzecz podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. 

X