Jesteś tutaj

Ferrero kupi amerykański dział słodyczy Nestle

Firma Nestlé zgodziła się na sprzedaż swojego amerykańskiego działu słodyczy za 2,8 mld dolarów. Nabywcą jest włoskie Ferrero.

Transakcja nie oznacza wycofania się Nestlé z rynku amerykańskiego. Producent skupi się na sprzedaży kawy, zdrowej żywności i karmy dla zwierząt. W 2016 r. sprzedaż słodyczy Nestlé osiągnęła na tamtejszym rynku 900 mln dolarów. Wartość całego rynku szacuje się na 8 mln dolarów.

Rynek słodyczy w Stanach Zjednoczonych znajduje się w tej chwili w kryzysie. Ferrero stara się wykorzystać ten fakt do zwiększenia swojej obecności na tym rynku. Służyć mają temu również wcześniejsze przejęcia, takich firm, jak Ferrara Candy czy Fannie May.

Źródło: money.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

Nestlé od lat uczestniczy w inicjatywach przemysłu spożywczego mających na celu promowanie odpowiedzialnej komunikacji. Jedną z nich jest EU Pledge – dokument podpisany przez największe firmy spożywcze, regulujący aktywność reklamową skierowaną do dzieci. 

Nestlé rozszerzyło Europejską Inicjatywę Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych Nestlé needs YOUth na pozostałe kontynenty. W lutym 2015 roku firma zapowiedziała jej globalny rozwój, począwszy od Meksyku. Teraz szanse na wejście na rynek pracy dostanie 900 000 osób w obu Amerykach.

X