Jesteś tutaj

Ferrero kupi amerykański dział słodyczy Nestle

Firma Nestlé zgodziła się na sprzedaż swojego amerykańskiego działu słodyczy za 2,8 mld dolarów. Nabywcą jest włoskie Ferrero.

Transakcja nie oznacza wycofania się Nestlé z rynku amerykańskiego. Producent skupi się na sprzedaży kawy, zdrowej żywności i karmy dla zwierząt. W 2016 r. sprzedaż słodyczy Nestlé osiągnęła na tamtejszym rynku 900 mln dolarów. Wartość całego rynku szacuje się na 8 mln dolarów.

Rynek słodyczy w Stanach Zjednoczonych znajduje się w tej chwili w kryzysie. Ferrero stara się wykorzystać ten fakt do zwiększenia swojej obecności na tym rynku. Służyć mają temu również wcześniejsze przejęcia, takich firm, jak Ferrara Candy czy Fannie May.

Źródło: money.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

W Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim powstają ośrodki oferujące zajęcia ruchowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego!”. Firma Nestlé, posiadająca oddział w Kargowej, jest partnerem strategicznym  tego wydarzenia.

W ramach ogólnoświatowego konkursu “FERRERO Hazelnut Award Contest” przyznano nagrody za najlepsze projekty rozwojowo-badawcze w sektorze produkcji i uprawy orzechów laskowych.

X

Przeczytaj również