Jesteś tutaj

Ferrero ogłasza otwarcie Centrum Innowacji w Singapurze

Ferrero ogłasza oficjalne otwarcie Centrum Innowacji Ferrero w Singapurze: to pierwszy taki ośrodek firmy w Azji, zlokalizowany w samym sercu jednego z czołowych światowych ekosystemów innowacji.

Zadaniem nowego centrum jest umocnienie pozycji Ferrero jako globalnego lidera innowacji. Ośrodek obejmie kilka strategicznych innowacyjnych funkcji z zakresu zdrowia i żywienia, badań i rozwoju w dziedzinie nowych surowców oraz produktów, analizy zachowań konsumentów oraz działań koncepcyjnych.

W centrum innowacji Ferrero, wspieranym przez Singapurską Radę Rozwoju Gospodarczego (EDB), wielodyscyplinarny zespół ekspertów ds. nauki o żywieniu, biotechnologii, odżywiania, zachowań konsumenckich, materiałoznawstwa oraz projektowania materiałów – działając w ramach prężnego singapurskiego ekosystemu - będzie zajmował się wspieraniem procesu innowacji.

Z okazji otwarcia nowego centrum innowacji Ferrero, CEO Giovanni Ferrero powiedział: “Innowacja zawsze była kluczową wartością dla Ferrero. Nasze produkty są rezultatem wielkiej pasji do jakości i badań. Centrum innowacji w Singapurze będzie wspierało Ferrero w ciągłym dążeniu do poszukiwania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w celu oferowania klientom wyrobów o najwyższej jakości, otwierających przed nimi nowe wymiary smaku".

Prezes singapurskiej Rady Rozwoju Gospodarczego, dr Beh Swan Gin, skomentował: “Decyzja Ferrero o utworzeniu w Singapurze pierwszego w Azji światowego Centrum Innowacji odzwierciedla znaczenie szybko rozwijających się rynków konsumenckich w tym regionie i podkreśla pozycję Singapuru w regionie jako ośrodka żywności i odżywiania. Cieszy nas perspektywa współpracy Ferrero z partnerami w Singapurze, mająca na celu opracowanie unikalnej oferty produktowej".

Na decyzję o zlokalizowaniu Centrum Innowacji Ferrero w Singapurze wpłynęło jego strategiczne położenie w Azji, a także znacząca rola, którą Singapur pełni w globalnym środowisku naukowym, posiadając m.in. Agencję ds. Nauki, Technologii i Badań Naukowych (A*STAR) i istotne ośrodki uniwersyteckie. Singapur to dynamiczne oraz innowacyjne środowisko, łączące zasoby ludzkie oraz talenty naukowe z różnorodnymi strukturami demograficznymi konsumentów Azji. To idealna platforma do pracy z nowymi technologiami i surowcami w celu tworzenia i testowania nowych produktów na rynku o strategicznym znaczeniu dla Ferrero.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W sobotę zmarł Michele Ferrero – właściciel wielkiego imperium słodyczy, najbogatszy Włoch. Jak podaje Forbes, majątek Ferrero oszacowano na ponad 23 miliardy dolarów.

W ramach obchodów 50. rocznicy istnienia, Nutella rozpoczyna wielkie odliczanie do 18 maja br., kiedy w 160 krajach nastąpi równocześnie wielki finał urodzinowego świętowania.

X