Jesteś tutaj

Grupa Kapitałowa Żywiec podsumowała wyniki osiągnięte w pierwszym kwartale 2017 r.

W opublikowanym dziś sprawozdaniu finansowym skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej spółki w pierwszych trzech miesiącach roku wyniósł 39 432 tys. zł.  w porównaniu do 43 399 tys. zł. w analogicznym okresie zeszłego roku. Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wyniosły 429 382 tys. zł. w porównaniu do 493 841 tys. zł w pierwszym kwartale 2016 r. W nadchodzących miesiącach Grupa Żywiec będzie  w dalszym ciągu koncentrować się na budowaniu wartości poprzez innowacje, umacnianie pozycji w segmencie premium i dalsze budowanie marek.

- W wyniku realizacji skutecznej strategii koncentracji na głównych obszarach działalności i budowaniu marek, w ostatnich latach wzmocniliśmy pozycję Spółki. Pomimo dużej konkurencji na rynku,  w efekcie realizacji strategii budowania wartości, w pierwszych miesiącach 2017 Grupa Żywiec utrzymała pozycję rynkową. Zwiększyliśmy sprzedaż w segmencie piw premium, wzrosły nasze przychody na hektolitr i wzmocniliśmy marki. Sprzedaż spółki dystrybucyjnej Distribev Sp. z o.o.  1 lutego 2016 roku, zmniejszyła przychody netto ze sprzedaży, ale także znacząco zmniejszyła wysokość kosztów działalności. Poza zamianami wynikającymi z konsolidacji, zmniejszenie przychodów ze sprzedaży związane jest ze spadkiem rynku, jak również innymi czynnikami porównawczymi (jak Święta Wielkanocne przypadające w marcu 2016 roku). W kolejnych miesiącach 2017 będziemy w dalszym ciągu koncentrować się na budowaniu wartości sprzedaży.– powiedział Guillaume Duverdier, Prezes Zarządu Grupy Żywiec S.A.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Polskie kino doceniane jest licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Dowodem na to są dzisiejsze nominacje do Oscara filmu „Ida” w kategoriach najlepszy film nieanglojęzyczny oraz najlepsze zdjęcia. Każdy, kto nie widział jeszcze tej znakomitej produkcji może wejść na www.101filmów.pl, wpisać kod spod kapsla lub zawleczki piwa Żywiec, w promocyjnym opakowaniu i nadrobić zaległości przed ceremonią rozdania nagród.

Gdyby brać pod uwagę przeciętne wynagrodzenie w Polsce w 2013 r., to ze wszystkich dochodów ludności zarobionych wtedy dzięki działalności Grupy Żywiec można by wypłacić jednorazową miesięczną pensję około 3 milionom osób. Te i podobnie interesujące dane można znaleźć w najnowszym „Raporcie wpływu Grupy Żywiec na gospodarkę, społeczeństwo i środowisko w 2013 r. 

X