Jesteś tutaj

Grupa Sokołów i Grupa Mięsna Gzella razem

Grupa Sokołów zapowiada powiększenie o spółki należące do Grupy Mięsnej Gzella. Konsolidacja, do której ma dojść w ramach umowy warunkowej, umocni pozycję połączonych podmiotów i ich marek na rynku krajowym i międzynarodowym.

Grupa Mięsna Gzella działa na rynku od ponad 30 lat. Główny zakład firmy zlokalizowany jest w miejscowości Osie. Ze względu na innowacyjne technologie produkcji, pakowania i przechowywania mięsa i wędlin uważany jest za jeden z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie. Jego potencjał produkcyjny pozwala na przetwarzanie ponad 6000 ton mięsa miesięcznie.

Grupa dysponuje również własnym zapleczem logistycznym oraz siecią, największą tego typu w Polsce, sklepów działających pod marką Delikatesy Mięsne Gzella, rozlokowanych głównie w Polsce północnej i centralnej.

– Naszą misją jest bycie partnerem dla klientów i konsumentów poprzez zapewnienie wyrobów najwyższej jakości, zgodnych z ich oczekiwaniami i potrzebami oraz zmieniającymi się trendami żywieniowymi. Powiększenie potencjału Sokołowa o Grupę Gzella to kolejny krok w realizacji tych celów. Nasze produkty wzbogacą ofertę dostępną w kanałach dystrybucji Grupy Mięsnej Gzella, a produkty Gzella trafią do szerokiej sieci dystrybucji Sokołów, na którą składa się 39 centrów dystrybucji i 51 sklepów własnych – powiedział Bogusław Miszczuk, prezes Sokołów S.A.

Finalizacja transakcji wymaga uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Rozwój produkcji, inwestycje w nowe technologie, innowacyjne propozycje dla konsumentów wymagających szczególnej diety, zdobywanie kolejnych zagranicznych rynków i wzrost zatrudnienia  – Prezes Zarządu Bogusław Miszczuk podsumowuje rok 2016 w Grupie Sokołów S.A.. 

Wielkim Finałem rozegranym na płycie stadionu w Siedlcach zakończył się letni Regionalny Turniej Piłkarski dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych – „SOKOLIK Cup”. Turniejowi od lat patronuje firma Sokołów S.A., wspierając rozwój aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.

X

Przeczytaj również