Jesteś tutaj

IERiGŻ: Produkcja piwa w 2018 r. wzrośnie

Produkcja piwa w 2018 r. wzrośnie o 2,7% w stosunku rocznym, osiągając wartość 41,5 mln hl – oceniają analitycy Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w raporcie rynkowym.

Na podstawie miesięcznych danych o produkcji w średnich i dużych przedsiębiorstwach szacuje się, że w 2018 r. produkcja piwa w Polsce zwiększy się o 2,7% do 41,5 mln hl. W branży winiarskiej produkcja wyniesie ok. 1110 tys. hl i będzie o 9% mniejsza niż przed rokiem. Powodem tego będzie malejąca do 940 tys. hl produkcja fermentowanych napojów winiarskich.

Według IERiGŻ wzrost produkcji wystąpi w branży spirytusowej. Produkcja napojów spirytusowych zwiększy się o 2,4% rok do roku, do poziomu 1286 tys. hl.

Źródło: PAP Biznes

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Co roku w pierwszy piątek sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara. Jego inicjatorami są dwaj Amerykanie z San Francisco – Jesse Avshalomov i Evan Hamilton.

Naukowcy ostrzegają, że zmiany klimatyczne mogą doprowadzić do anomalii pogodowych, które wpłyną na zbiory jęczmienia i wzrost cen piwa na światowym rynku. Największe podwyżki przewiduje się m.in. w Irlandii i Polsce.

X