Jesteś tutaj

Kompania Piwowarska i konkurs „Jestem mądra – w ciąży nie piję alkoholu”

Kompania Piwowarska promuje odpowiedzialną postawę przyszłych mam wobec alkoholu i – zamiast moralizować – sięga po pozytywny przekaz.

O zagrożeniach, jakie niesie ze sobą spożywanie alkoholu w ciąży, warto przypominać przy każdej sposobności – szczególnie 9 września, w Światowy Dzień FAS. Płodowy Zespół Alkoholowy (FAS) lub Spektrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwojowych (FASD), to choroby spowodowane piciem alkoholu przez ciężarne. Badania dowodzą, że nawet najmniejsza ilość alkoholu może zaburzyć funkcjonowanie dziecka w łonie matki. Nie można wskazać, czy istnieje bezpieczna dawka alkoholu podczas ciąży, a zatem najlepiej całkowicie z niego zrezygnować. Tę postawę promuje nie tylko Kampania Piwowarska, ale też blogerki, które z okazji Światowego Dnia FAS wystąpiły w kampanii „Bądź mądry”. Koszulki z hasłem „Jestem mądra i to mi nie ciąży” założyły Ania Stożek (Mamoholiczka) i Wiola Galla (Mama Bloguje). 9 września startuje również konkurs „Jestem mądra – w ciąży nie piję alkoholu” na profilu ABC Alkoholu na Facebooku. – Będziemy konsekwentnie powtarzać nasz przekaz na temat szkodliwości picia w ciąży. Jest to wciąż bardzo potrzebne, bo co roku w Polsce u około 900 noworodków wykrywany jest Płodowy Zespół Alkoholowy – stwierdziła Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. polityk alkoholowych w Kompanii Piwowarskiej.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W czasie gdy woodstockowicze zmierzają do Kostrzyna nad Odrą lub rozstawiają tam swoje namioty, na terenie festiwalu czeka już na nich Miasteczko Leszka. W nim zaś m.in. Strefa Sprawdź Promile, gdzie można skontrolować trzeźwość oraz dowiedzieć się, jak alkohol działa na organizm. W promowaniu odpowiedzialnego spożycia pomogą także przeszkoleni sprzedawcy piwa. 

Kompania Piwowarska – jako jedyna firma z branży spożywczej w Polsce – znalazła się w gronie finalistów prestiżowego konkursu European Business Awards, uzyskując tym samym tytuł National Champion. Organizatorzy docenili politykę KP w obszarze odpowiedzialnej sprzedaży i konsumpcji alkoholu. Wspomniane wyróżnienie oznacza dla firmy szansę na kolejne trofeum – Ruban d’Honneur w kategorii Environmental & Corporate Sustainability.

X