Jesteś tutaj

Kompania Piwowarska i konkurs „Jestem mądra – w ciąży nie piję alkoholu”

Kompania Piwowarska promuje odpowiedzialną postawę przyszłych mam wobec alkoholu i – zamiast moralizować – sięga po pozytywny przekaz.

O zagrożeniach, jakie niesie ze sobą spożywanie alkoholu w ciąży, warto przypominać przy każdej sposobności – szczególnie 9 września, w Światowy Dzień FAS. Płodowy Zespół Alkoholowy (FAS) lub Spektrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwojowych (FASD), to choroby spowodowane piciem alkoholu przez ciężarne. Badania dowodzą, że nawet najmniejsza ilość alkoholu może zaburzyć funkcjonowanie dziecka w łonie matki. Nie można wskazać, czy istnieje bezpieczna dawka alkoholu podczas ciąży, a zatem najlepiej całkowicie z niego zrezygnować. Tę postawę promuje nie tylko Kampania Piwowarska, ale też blogerki, które z okazji Światowego Dnia FAS wystąpiły w kampanii „Bądź mądry”. Koszulki z hasłem „Jestem mądra i to mi nie ciąży” założyły Ania Stożek (Mamoholiczka) i Wiola Galla (Mama Bloguje). 9 września startuje również konkurs „Jestem mądra – w ciąży nie piję alkoholu” na profilu ABC Alkoholu na Facebooku. – Będziemy konsekwentnie powtarzać nasz przekaz na temat szkodliwości picia w ciąży. Jest to wciąż bardzo potrzebne, bo co roku w Polsce u około 900 noworodków wykrywany jest Płodowy Zespół Alkoholowy – stwierdziła Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. polityk alkoholowych w Kompanii Piwowarskiej.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Ile jest gatunków piwa? W jakim szkle podaje się lagery, a w jakim portery? Jaka potrawa najlepiej komponuje się z piwem pszenicznym? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań o piwie zna cervesario, czyli piwny ekspert, przez wielu uznawany za najlepszy zawód świata. W połowie kwietnia br. do tego elitarnego grona dołączyło dziewięciu znawców piwnego świata z Tyskich Browarów Książęcych.

Już po raz czwarty sieć sklepów Biedronka i Kompania Piwowarska organizują wspólną akcję ekologiczną, podczas której zbierane będą surowce wtórne.

X