Jesteś tutaj

Kompania Piwowarska otworzyła punkt skupu butelek zwrotnych po piwie

Dnia 9 sierpnia w pobliżu Lech Browary Wielkopolski został uruchomiony punkt, w którym można oddać butelkę zwrotną każdego producenta i otrzymać za nią kaucję od 0,3 zł do 0,5 zł. Wszystko po to, by rozpropagować ideę zwracania butelek i poprawić statystyki ich odzyskiwania.

Branża piwowarska jest obecnie jedyną stosującą opakowania zwrotne na szeroką skalę. Kompania Piwowarska sprzedaje w tego rodzaju opakowaniach około połowy swojego piwa. Pomimo niekwestionowanych walorów ekologicznych i ekonomicznych – bo piwo w butelce zwrotnej jest zazwyczaj tańsze – nadal do browarów KP nie wracają wszystkie butelki, które mogłyby zostać ponownie napełnione i w ten sposób oszczędzać zasoby naturalne i zmniejszać ilość odpadów.

W tej sytuacji Kompania Piwowarska postawiła na działanie i ułatwi powrót butelek zwrotnych do obiegu. W bezpośrednim sąsiedztwie swojego poznańskiego browaru (parking przy centrum handlowym M1 na Franowie) firma uruchomi punkt skupu butelek. Patronem punktu jest marka Lech Premium, jednak będzie tam można przynieść butelki zwrotne po piwie dowolnego polskiego browaru. Za butelki marek należących do Kompanii Piwowarskiej firma zwróci w takim wypadku 0,5 zł/szt. kaucji, natomiast w przypadku butelek pozostałych producentów – kaucję w wysokości 0,3 zł/szt.

Punkt zwrotny przy Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu jest inicjatywą pilotażową. Firma nie wyklucza realizacji podobnych punktów w innych lokalizacjach w przyszłości.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W tym roku Kompania Piwowarska podwójnie triumfowała w przeglądzie Listki CSR, organizowanym przez tygodnik „Polityka”. Udział w jubileuszowej, piątej edycji plebiscytu przyniósł KP nie tylko tradycyjny Złoty Listek CSR, ale też wyróżnienie specjalne – Super Złoty Listek CSR POLITYKI. Tym samym docenione zostały kompleksowe działania firmy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, realizowane pod hasłem „Postaw na piwo”.

Kompania Piwowarska po raz piąty rekrutuje do Kompanii Innowacji. Ten program stażowy to dla studentów i absolwentów szansa na rozpoczęcie pracy u lidera branży piwowarskiej, przy największych projektach na polskim rynku. Piąta edycja konkursu odbędzie się w odświeżonej formule. Zakłada opracowanie indywidualnej ścieżki rozwoju dla każdego ze stażystów oraz przygotowanie ich do objęcia docelowo stanowisk w Kompanii Piwowarskiej.

X

Przeczytaj również