Jesteś tutaj

Kraft Food łączy się z Heinz

Koncern spożywczy Kraft Food i największy na świecie producent ketchupu – Heinz podpisały porozumienie o połączeniu sił. Dzięki wielkiej fuzji powstanie Kraft Heinz Company i będzie tworzyć trzecią co do wielkości firmą żywności i napojów w Ameryce Północnej.

Zgodnie z warunkami umowy, akcjonariusze Kraft otrzymają 49% udziałów w połączonej spółce, a dotychczasowi akcjonariusze Heinz staną się właścicielami 51%. Akcjonariusze Kraft otrzymają specjalną dywidendę w gotówce w wysokości 16,50 dolarów za akcję. Dodatkowo Berkshire Hathaway i 3G Capital  zainwestują w Kraft Heinz Company 10 milionów dolarów.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Marka Heinz, znana na świecie głównie jako producent kultowego ketchupu, świętuje w tym roku 150. rocznicę powstania. Ketchup Heinz jest znany i lubiany nie tylko przez zwykłych konsumentów, ale także przez celebrytów. Jednym z największych fanów marki jest Ed Sheeran, który zaproponował marce współpracę.

Jedyny w Polsce egzemplarz 40-letniej whisky single-malt Glenfiddich, został oficjalnie przekazany właścicielowi Domu Whisky, Andrzejowi Kubisiowi. Glenfiddich 40 YO jest niezrównanym trunkiem, zarówno pod względem smaku, jak i kunsztu jego przygotowania. Jest też propozycją dla każdego, kto inwestuje w dobra luksusowe. Przekazanie tego nadzwyczajnego wariantu pierwszemu nabywcy w Polsce stanowi idealne ukoronowanie rosnącej popularności whisky na naszym rodzimym gruncie.

X