Jesteś tutaj

Kraft Food łączy się z Heinz

Koncern spożywczy Kraft Food i największy na świecie producent ketchupu – Heinz podpisały porozumienie o połączeniu sił. Dzięki wielkiej fuzji powstanie Kraft Heinz Company i będzie tworzyć trzecią co do wielkości firmą żywności i napojów w Ameryce Północnej.

Zgodnie z warunkami umowy, akcjonariusze Kraft otrzymają 49% udziałów w połączonej spółce, a dotychczasowi akcjonariusze Heinz staną się właścicielami 51%. Akcjonariusze Kraft otrzymają specjalną dywidendę w gotówce w wysokości 16,50 dolarów za akcję. Dodatkowo Berkshire Hathaway i 3G Capital  zainwestują w Kraft Heinz Company 10 milionów dolarów.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Marka Heinz, znana na świecie głównie jako producent kultowego ketchupu, świętuje w tym roku 150. rocznicę powstania. Ketchup Heinz jest znany i lubiany nie tylko przez zwykłych konsumentów, ale także przez celebrytów. Jednym z największych fanów marki jest Ed Sheeran, który zaproponował marce współpracę.

Firma Wrigley Poland, należąca do spółki Mars Incorporated, po raz siódmy zrealizowała globalną inicjatywę wolontariatu wśród swoich pracowników – Mars Volunteer Program (MVP). Dzięki niej, każda osoba zatrudniona w firmie może w ramach godzin pracy poświęcić jeden dzień w roku na wolontariat w wybranym przez siebie miejscu. W tegorocznej akcji wzięła udział rekordowa liczba 700 pracowników Wrigley Poland.

X

Przeczytaj również