Jesteś tutaj

Lavazza kupuje Mars Drinks

Transakcja, która w niektórych jurysdykcjach podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i konsultacjom z pracownikami, zostanie zamknięta w grudniu 2018 r. Mars Drinks w 2017 r. wygenerował przychody w wysokości około 350 mln USD. Dzięki tej transakcji Grupa Lavazza będzie kontynuować swoją strategię ekspansji międzynarodowej na kluczowych rynkach.

Działalność, która ma zostać przejęta od Mars, Incorporated, obejmuje jednofiliżankowe ekspresy Flavia oraz wolnostojące automaty sprzedające Klix – dwie wiodące marki w segmencie OCS i Vending, a także szereg marek własnych.

Poprzez tę transakcję Grupa Lavazza, zgodnie ze strategią konsolidacji na poziomie międzynarodowym, przejmie kawową działalność biznesową Mars w Ameryce Północnej, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Kanadzie i Japonii, wraz z powiązanymi systemami i zakładami produkcyjnymi w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

W ramach przejęcia Grupa Lavazza nabyła urządzenia stołowe z serii Flavia oraz wolnostojące maszyny vendingowe z serii Klix. Działalność biznesowa Klix uwzględnia parki maszynowe, a także szerokie portfolio produktów kawowych i innych napojów gorących, skomercjalizowanych zarówno pod markami własnymi (np. Alterra), jak i poprzez licencjonowane marki. Przejęta przez Lavazzę działalność biznesowa wygenerowała w 2017 r. obroty w wysokości około 350 mln USD i zatrudnia około 900 osób.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Lavazza została jednym z głównych partnerów piątej edycji Żółtego Przewodnika Gault&Millau Polska. Podczas uroczystej premiery przewodnika, zorganizowanej 26 listopada br. w gdańskim Amber Expo, wręczone zostały nagrody dla najwybitniejszych polskich szefów kuchni. W objętej patronatem Lavazzy kategorii Szef Jutra nagrodę otrzymał Aleksander Baron, z warszawskiej restauracji Zoni.

Włoska marka kawy Lavazza została partnerem dwóch czołowych klubów angielskiej Premier League – Arsenalu i Liverpoolu. Przez najbliższe trzy lata Lavazza będzie wyłącznym dostawcą kawy na stadionach Emirates i Anfield.

X